احیای موی آسیب دیده

چگونه مویی را که خرد می شود درمان کنم

درمان موی قطع شده داستان های خودش را دارد تا مو به وضعیت سالم و نرمال برسد در واقع مستلزم صرف وقت و توجه و هزینه است تا شرایطش بهبود بیابد . وقتی مو قطع می شود یعنی تمتم عناصر و املاح مو کاملا از دست رفته و مو کاملا مرده است . خوشبختانه در دنیای مدرن امروز حتی مویی را که قطع می شود می توانیم درمان کنیم .

ویژگی موی سالم

موی سالم مویی است که در شرایط عادی براق ، خوش حالت دارای پروتئین و آب کافی می باشد .

بعضی از افراد را دیده‌ایم که موهای پرپشت ، خوش‌حالت و براقی دارند، بدون اینکه از روتین نگه‌داری خاصی پیروی کنند در اینگونه موارد می توان ژنتیک ووراثت و جنس مو را یکی از مهمترین نکات تاثیرگزار بر سلامت مو دانست.

نشانه های موی آسیب دیده

تصویر یک موی سالم زیر میکروسکوپ
تصویر یک موی سالم زیر میکروسکوپ
تصویر موی دهیدراته
تصویر موی دهیدراته یا کم آب
موی 50 دصد آسیب دیده
موی 50 دصد آسیب دیده
مو درحال پاره شدن است
مو درحال پاره شدن است

همانطور که در تصویر می بینید موی ما دارای دولایه است لایه اول کوتیکول نام دارد که مانند سپر از مو مراقبت می کند تا مو صدمه نبیند چنانچه در اصل کارهای غیر اصولی کوتیکول صدمه ببیند ، لایه میانی مو هم به خطر می افتد .
لایه دوم مو بخش کرتکس یا لایه میان بافتی مو است که تمام عناصر پیوند دهنده مو در آن قرار دارد چنانچه این عناصر از بین بروند مو دچار آسیب می شود .

برای شرکت در دوره آموزشی ( رنگ و مش و کوتاهی و درمان موی آسیب دیده و کراتین ) با مدرک بین المللی برای مهاجرت ، اخذ جواز سالن و آموزشگاه زیبایی و مهاجرت با شماره 09122475401 تماس بگیرید .

مراحل آسیب مو

1- مو در حالت نرمال باید براق ، شاداب باشد و وزن و سنگینی مو احساس شود . در صورتی که مو آسیب ببیند اول براقیت خود را از دست می دهد و کدر می شود ،

2- سپس به حالت زبر در می آید و پس از آن مو خشک شده و دچار موخوره می شود
3- بعد مرحله 2 اگر به مو توجه نشان دهیم و به ترمیم ودرمان بپردازیم ، سریعا حال مو خوب می شود و به پروسه سلامتی باز می گردد .
4- اگرپس از مرحله 3 به مو بی توجهی شود خشکی مو شدت می یابد و مو حالت وز پیدا کرده کرده و ریزش مو آغاز می گردد .اگر در این مرحله هم به درمان کردن و برطرف کردن خشکی و املاح از دست رفته بپردازیم باز هم می توانیم به مو کمک کنیم تا حالش بهتر شود .
5- چنانچه از مرحله 4 هم عبور کنیم و به مو نرسیم شرایط مو ، حاد می شود به اینصورت که ابتدا مو ، تار به تار قطع می شود و با گذشت زمان قطع شدن مو به حالت دسته ای و تیکه ای می رسد . در این مرحله یعنی اوضاع مو وخیم است چنانچه به درمان اساسی نپردازیم ممکن است موی از دست رفته رشد نکند و شخص مجبور شود که به درمان های کلینیکی و زیر جلدی روی آورد که این درمان ها قطعی نیستند یعنی ممکن است شخص هزینه بکند اما نتیجه نگیرد و علاوه بران درمان های کلینیکی گران و زمان بر هستند .

در درمان موی قطع شده چه کنیم

زمانی که مو آسیب می بیند و قطع می شود در واقع زنجیره گوگردی یا زنجیره دی سولفیدی مو صدمه می بیند و تمام عناصر مو از دست می رود و مو قطع می شود .در پروسه درمان ما زنجیره از دست رفته را دوباره ایجاد می کنیم و مو را از حالت آسیب به حالت تولد و سلامت برمی گردد.

مو به مرحله بحران رسیده است
مو به مرحله بحران رسیده است
مو از بین رفته است
مو از بین رفته است

عوامل خشکی مو

البته تعداد افرادی که از خشکی مو رنج می برند نیز کم نیست. عوامل متعددی وجود دارد که می توانند باعث خشکی و شکنندگی مو شوند. برای مثال حرارت زیاد دستگاههایی زیبایی مانند سشوار و یا اتو مو ، به بافت مو آسیب رسانده و به مرور زمان باعث خشک شدن ساقه  مو و خرد شدن انها می شود. علاوه برموارد بالا ممکن فردی ذاتا موی خشک و آسیب دیده داشته باشد مانند موهای فر و مجعد و موهایش نیازمند رسیدگی باشد .

برای رزرو وقت خدمات رنگ و مش و کراتین و درمان و احیای مو با شماره 09122475401 تماس بگیرید .

انجام خدمات زیبایی و شیمیایی مانند رنگ و مش و…هیچ مشکلی ندارد اما اگر خدمات غیر اصولی و ناشیانه باشد به ساختارمو صدمه می زند و آب میان بافتی مو را از بین برده و ظاهری زبر وخشن و وز و خشک و کدر به مو می دهند.

احیای موی آسیب دیده
احیای موی آسیب دیده
موی سالم و خوش حالت
موی سالم و خوش حالت

تشخیص نوع و میزان آسیب مو ، نصف درمان است

قبل از درمان مو آسیب دیده ابتدا علت مشکل را باید پیدا کنیم مثلا خشکی مو نشانه ی دهیدراته بودن یا کم آبی مو هاست.
کدر بودن و بدحالتی موها نشانه کمبود پروتئین در مو هاست . یکی از راه‌های احیای موهای آسیب ‌دیده رساندن پروتئین و ویتامین به ساختار موهاست . با تشخیص صحیح می توانیم یک درمان اثرگذار روی مو انجام دهیم .

مراقبت های بعد از درمان مو

تمامی مواد و متریال های مرتبط با مو ازجمله ماسک موهای ترمیم کننده و انواع سرم‌ها و کرم‌های مو ، حاوی مقدار زیادی پروتئین و ویتامین و آبرسان هستند. این محصولات درمانی به ساختار بیرونی مو( کوتیکول مو ) که در اثر عوامل محیطی و حرارتی و شیمیایی آسیب دیده و شکسته اند کمک می‌کنند تا به مرور زمان درمان شده و به حالت سلامت و استحکام برگردند.
استفاده از مواد مراقبتی پس ار درمان قطع شدن مو الزامی است .ما پس از درمان به شما محصول معرفی می کنیم .

درمان موی آسیب دیده در طب سنتی

طب سنتی نیز مانند طب مدرن روش های درمانی خاص خودش را دارد که استفاده از انواع روغن های گیاهی نمونه ای از این درمان است .

در طب سنتی برای رفع خشکی و آبرسانی موها بخصوص ساقه ها روغن بادام تلخ و روغن نارگیل را پس از استحمام روی ساقه نم دار ماساژ می دهند تا به مرور زمان مو التیام یابد .
در روش های سنتی موی قطع شده را نمی شود درمان کرد .درمان موی قطع شده فقط با متریال جدید امکان پذیر است در طب سنتی فقط می توانیم خشکی مو را برطرف کنیم تا شرایط مو حاد نشود درواقع نوعی روتین مو و پیشگیری محسوب می شود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله روتین موی خشک و فر را مطالعه نمایید روی نوشته صورتی کلیک کنید .

ترمیم و احیای مو آسیب دیده چیست؟

دو روش درمانی برای احیا و سلامت موها وجود دارد درمان های گرم و درمان های سرد که کرایتن جزو درمان های گرم می باشد . انواع کراتین وکارهای قبل از انجام کراتین انواع بوتاکس از جمله این درمان ها می باشد .

کراتین چیست ؟

کراتین نوعی پروتئین است که به طور طبیعی در موها وجود دارد. این پروتئین باعث خوش حالتی و درخشان بودن موها می‌شود. این پروتئین به میزان کافی در ساختمان موی افرادی که موهای فر یا موهای وز دارند، وجود ندارد. عمل کراتینه مو در حقیقت با جایگزین کردن مقدار کراتین مورد نیاز مو است که باعث نرم شدن و صاف شدن موها تا ماه‌ها می‌شود.

چنانچه موی شما دچار کمبود پروتئین کراتین است می توانید به دریافت خدمات کراتینه فکر کنید و اگر نیازمند اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به مقاله کراتین چیست و مقاله معرفی برند های کراتین مراجعه نمایید .

بوتاکس مو چیست ؟

یکی دیگر از روش های رسیدگی و کمک به موی آسیب دیده استفاده از خدمات بوتاکس است که می تواند پروتئین ، کلاژن و ویتامین B موی شما را تامین می نماید و یکی از درمان های عالی برای موی آسیب دیده به شمار می رود . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بوتاکس و انواع بوتاکس و معرفی برند های بوتاکس به مقاله های مورد نظر مراجعه نمایید برای دسترسی به مقاله های فوق روی نوشته صورتی رنگ کلیک کنید .

شامپوی موی آسیب دیده

برای درمان و بقای موی آسیب دیده فقط باید از شامپوی فری سولفات استفاده نمایید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله سولفات چیست مراجعه نمایید برای دسترسی روی نوشته آبی کلیک کنید

توجه داشته باشید پس از دریافت خدمات درمانی تا سه روز مجاز به شستشوی مو نیستید و پس از گذشت سه روز باید از شامپوی فری سولفات استفاده نمایید .

خبرخوب این است که در سالن حرفه ای اسرا حسینی لاین درمان موی آسیب دیده بسیار فعال و زبده عمل می کند و با استفاده از متریال باکیفیت و اورجینال قادر هستیم موی شما را احیا کنیم . ما هر نوع آسیبی را می توانیم درمان کنیم .برای خدمات درمانی و آموزشی با شماره 09122475401 تماس بگیرید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
جهت استفاده از تمامی امکانات سایت نظیر خرید محصول، دانلود فیلم های آموزشی رایگان و گذاشتن دیدگاه ثبت نام الزامی است
لطفا شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کد تایید برای شما SMS گردد
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
اسکرول به بالا