خیلی وقت ها مشتری ها در مورد بوتاکس از من می پرسند و می خواهند بدانند اثر بوتاکس روی مو چیست زمانی که ما بوتاکس را روی صورت خود انجام می دهیم چروک های سطحی و خطوط ریز باز می شوند و عمق چرو کهای عمیق کاهش پیدا می مند در ئاقع بوتاکس روی الاستیسه پوست صورت اثر می گذارد

اگر در مورد بوتاکس ، اثر آن روی مو و میزان ماندگاری اش کنجاوید در این مقاله از اسرا حسینی با من همراه باشید.

سطحی ترین لایه مو کوتیکول نام دارد که نقش کوتیکول مو محافظت از مو در مقابل عوامل محیطی و شیمیایی است در صورت آسیب کوتیکول ، موی ماهم صدمه می بیند پس مراقبت ها و موادی که در منزل استفاده می کنیم باعث حفظ سلامت کوتیکول موی خودمان است.

این سوال مطرح می شود که اگر موی ما صدمه ببیند چه اتفاقی رخ می دهددر صورت آسیب لایه بیرونی مو یا کوتیکول مو

  • مو کدر و بی حالت می شود
  • مو خشک شده و وز می گردد
  • مو دچار موخوره شده و مو شکننده می شود .
  • قطر مو کاهش پیدا کرده و مو نازک و کم پشت می شود .
  • باوجود چنین مشکلاتی همه ما به دنبال یک راهکار عملی و سریع می گردیم تا مو را از این وضعیت نجات بدهیم
  • خیلی ازبانوان از انجام کراتینه روی موی خود اجتناب می کنند در این زمان ما یک روش بی خطر و احیا کننده را پیشنهاد می دهیم که در واقع همان بوتاکس موهاست .

مواد بوتاکس مو چیست

بوتاکس مو یک درمان مویی است درمان وزی مو ، خشکی مو، موخوره ، پرپشتی مو کمک می کند.درمان ضد پیری مو یک درمان شیمیایی نیست، بلکه یک درمان نرم کنندگی عمیقی است که به بازسازی موی شما کمک می کند، با استفاده از مواد اولیه ای مثل پروتئین ها، آمینو اسیدها، ویتامین ها و لیپیدها.

در اصل، مو باید بازسازی شود و هر گونه شکاف در لایه سحی و لایه محافظ مو را پر کند و آن را ابریشمی، براق و زیباتر جلوه دهد.در بوتاکس های خوب ادعا می شود که از ترکیباتی انحصاری با این مواد استفاده می کنند:

روغن خاویار

بونت- ال پپتید

ویتامین B -5

ویتامین E

انواع بوتاکس مو

بوتاکس ها دودسته اند

  • بوتاکس کراتین
  • بوتاکس کلاژن

بوتاکس کراتین

این بوتاکس مو علاوه بر مواد بوتاکس با مواد کراتینه هم غنی شده و روش استفاده از آن مانند کراتینه احیا است و اثر صافی آن بسیار کم و ملایم است و بیشتر جنبه درمانی و التیام بخش روی مو دارد و ممکن است مانند کراتین ها حاوی فرمادئید باشد که در این صورت کراتین محسوب می شود برای آگاهی از این موضوع می توانید از کمپانی سازنده محصول کسب اطلاع کنید .

برای اطلاعات بیشار از کراتین مو روی نوشته آبی کلیک کنید

برای انجام این نوع بوتاکس مو ( بوتاکس کراتین ) مو را با شامپوی مخصوص شسته و موادرا از ساقه به سمت ریشه زده و پس از مدتی مکث ( طبق توصیه کمپانی سازنده آن بین 35 تا 70 دقیقه ) مو را خشک کرده و با درجه اتوی معینی (درجه اتو به میزان آسیب مو بستگی دارد ) و با تعداد مشخصی اتو کشی می شود و پس از یک دوره معین ، موقرنطینه شده سپس مو شسته می شود .

بوتاکس کلاژن

این بوتاکس مو هم جنبه درمانی دارد و باعث سلامتی و خوش حالتی مو می گردد و قسمت های آسیب دیده مو را ترمیم می کند

برای انجام این بوتاکس موراشسته و مواد را به مو آغشته می کنند و پس از مدتی مکث (35 تا 45 دقیقه ) مو را با شامپو مجددا می شویند سپس مو را کاملا خشک نموده و یه اتوکشی خفیف و تعداد کم انجام می گردد.

بوتاکس موی مردانه

همانطور که موی خانم ها در اثر عوامل مختلف آسیب می بیند موی آقایان هم آسیب پذیر است آقایان هم مانند خانم ها می توانند از خدمات بوتاکس برای خوش حالتی و نرمی و سلامت موی خود بهره ببرنداگر علاوه بر سلامتی مو تمایل دارید که حالت موی خود را تغییر دهیدمی توانید از بوتاکس های حاوی کراتین استفاده نمایید و اگر خواستار سلامت و ترمیم کوتیکول موی خود هستید می توانید از بوتاکس حاوی کلاژن استفاده نمایید .

بوتاکس مو چقدر ماندگاری دارد؟

به طور معمول اثرات بوتاکس روی مو بین 2-4 ماه طول می کشد و هر برندی زمان ماندگاری مخصوص خودش را دارد برای اطلاعات بیشتر به بروشور محصول مراجعه نمایید

مانند درمان های کراتینی، توصیه می شود که از یک شامپو ملایم یا بدون سولفات برای کمک به حفظ منافع درمان استفاده کنید.

برای اطلاع از سولفات و اثر شامپوهای فری سولفات روی نوشته آبی کلیک کنید .

تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین چیست؟

بسیاری از کراتین ها شامل مواد شیمیایی (معمولا فرمالدیید) هستند که می توانند بوی نسبتاً ناخوشایندی تولید کنند و گاهی موجب خارش برای کسانی می شوند که پوست حساسی دارند.با این حال، همانطور که قبلاً گفتیم، بوتاکس مو یک درمان شیمیایی نیست – بنابراین، شما می توانید کم تر در معرض حساسیت های قوی یا حساسیت های پوست سر قرار بگیرید.

اثر بوتاکس روی مو

پس از انجام بوتاکس مو ، موی شما حالت نرم وابریشمی پیدا می کند و از ایجاد موخوره مجدد جلوگیری شده و قطر هر تار مو افزایش پیداکرده و موی شما پر پشت می شود .

برای سرکت در کلاس های آموزشی کار با مواد شیمیایی (رنگ و مش و انواع آمبره و تکنیک های روز ) با شماره 09122475401 در واتساپ با خانم فاطیما نویسنده مقالات رنگ و مش در تماس باشید تا آموزشی کامل و با کیفیت را سپری کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا