روتین  مراقبت از مو
روتین مراقبت از مو
روتین  مراقبت از مو
روتین مراقبت از مو

هرروز به خانم های زیادی خدمات میدهیم و درحین انجام کار با مشتریان عزیزمان صحبت می کنیم و در جریان مشکلات و دغدغه هایشان هستیم خیلی ها از خشکی و بدفرمی موهاشون ، از کم شدن موهاشون شکایت می کنن و من در جواب شکایتشون می پرشم چه شامپویی مصرف می کنید و جواب هایی که میدهند حیرت انگیز است مثلا موی خشک و فر دارد و شامپوی موی چرب را استفاده می کند .

خب با این تفاسیر نمی توانیم توقع داشته باشیم که مویی سالم و شاداب و براق و…داشته باشیم .

در این مقاله از سایت اسرا حسینی به روتین مو و روتین زیبایی مو پرداخته ایم تا کمکی ارزنده باشد برای داشتن مویی زیبا و پر و سالم

روتین زیبایی مو

روتین زیبای مو
روتین زیبای مو
روتین زیبای مو
روتین زیبای مو

جنس موی خود را بشناسید

قبل از هرچیز باید بدانید که جنس موی شما چرب ، خشک یا نرمال یا مختلط است .موی خشک ، مویی است که حتی تا 6 – 5 روز پس از شستشو چرب نمی شود

موی چرب مویی است که یک روز پس از شستشو چرب می گررد و موی نرمال مویی است که هفته ای دوبار نیاز به شستشو دارد و موی مختلط مویی است که ریشه چرب و ساقه خشک دارد .

شانه کردن موها

قبل از ورود به حمام و خیس کردن موها موی خود را با شانه و برس مناسب شانه کنید . برای اطلاعات از نوع شانه برای موهای خشک و فر به مقاله مراقبت از موی فر و خشک مراجعه نمایید .دسترسی به مقاله روی نوشته آبی کلیک کنید .

شست و شوی موها در صورت لزوم

در پاراگراف بالا از سایت اسرا حسینی در مورد انواع جنس مو توضیح دادیم . درمورد شستشوی موها دانستن این نکته ضروری ست که هر جنس مویی که دارید هفته ای دوبار مجاز به شستشوی می خود هستید شستشوی بیش از حد موها کوتیکول مو را خراش داده و باعث خشکی و شکنندگی و آسیب مو می گردد .

شامپوی مناسب موی خود

در انتخاب شامپوی خو دقت کنی اگر موی نرمالی دارید از شامپو موی نرمال گر موی چربی داریداز شامپو موی چرب و اگر موی رنگ و مش شده ، موی خشک ، موی فر و مجعد دارید از شامپوی فری سولفات یا فاقد سولفات استفاده نمایید .

برای اطلاعات بیشتر در مورد شامپوی فری سوافات به مقاله سولفات چیست مراجعه نمایید برای دسترسی به مقاله روی نوشته آبی کلیک کنید .

استفاده ازماسک داخل حمام

پس از شامپوی مو نوبت تقویت و نرم کننده است تا مویی نرم و سالم داشته باشیم برای این هدف باید از ماسک داخل حمام استفاده نمایید و ماسک را فقط روی ساقه ها به مدت 5-15 دقیقه مکث دهید .

برای اطلاعات از نوع ماسک برای موهای خشک و فر به مقاله مراقبت از موی فر و خشک مراجعه نمایید .دسترسی به مقاله روی نوشته آبی کلیک کنید .

از شستن موها با آب گرم خودداری کنید.

فرقی ندارد جنس مویتان چیست در هر صورت موی خود را با آب ولرم رو به خنک بشویید تا پوست و مویی سفت و سالم داشته باشید . و از شر شوره های چرب پوست سر خلاص شوید .

برای دریافت خدمات از سالن حرفه ای اسرا حسینی در واتساپ با شماره 09122475401 با فاطیما در ارتباط باشید .

استفاده از روغن ها

پس از شستشوی موها از روغن آرگان ، روغن نارگیل ِ،روغن بادام تلخ روی ساقه موی خود استفاده نمایید تا مویی شاداب و زنده داشته باشید

موی خود را خشک کنید.

پس از حمام آب موی خود را با حوله گرفته و موی خود را با حرارت ملایم سشوآر با فاصله 15 سانتی شانه کنید . خیس رها کردن موها در طولانی مدت باعث پوسیدگی موی شما می گردد .

از تماس بیش از حد دست ها با مو جلوگیری کنید.

دست کاری بیش از حد موباعث آلودگی و چرب شدن بیش از حد موها می گردد .

موهای خود را مرتباً نوک گیری کنید.

موی خود را هر سه ماه درمیان نوک چینی کنید یعنی هر 3-4 ماه در میان موی خود را یک سانت کوتاه کنید تا مویی سالم و عاری از موخوره داشته باشید.

موی خود را سفت نبندید.

روتنین مراقبت از مو
روتین مو
روتین مو
روتین مو
روتین مو
روتین مو

سفت بستن موها ( مدل دم اسبی با کش های نازک ) باعث خالی شدن موی شقیقه شما می شود و با گذشت زمان حجم مویتان کم می شود .

موهای خود را از نور آفتاب محافظت کنید.

در زمان رفتن به طبیعت از موی خود در مقابل عوامل محیطی مانند گرما و سرما محافظت کنید برای این کار از محصولاتی که عایق حرارتی دارند استفاده نمایید مانند محصول کده شرکت پرسونال و یا هنگام ورود به طبیعت از سربند استفاده نمایید تا مویتان خشک و شکننده نشود .

برای دریافت خدمات از سالن حرفه ای اسرا حسینی در واتساپ با شماره 09122475401 با فاطیما در ارتباط باشید .

قبل از استفاده از سشوار و اتوی مو از سرم استفاده کنید.

سعی تا آنجا که می توانید به موی خود دستگاههای حرارتی مانند اتوی مو و بابلیس و نزنید و درصورت نیاز به استفاده از این دستگاهها روی موی خود از محصولات محافظتی مانند دوفاز ها استفاده نمایید( قبل از دستگاه زدن ابتدا محصول را به ساقه مو اسپری کنید سپس مو را دستگاه بزنید )

روتین مو قبل از خواب

قبل از خواب موی خود را شانه بزنید سپس ببافید بهترین حالت نگهداری مو حالت بافت مو است که از شکنندگی کوتیکول موها جلوگیری می کند و با موی خیس هم تحت هیچ شرایطی نخوابید .

برای دریافت خدمات از سالن حرفه ای اسرا حسینی در واتساپ با شماره 09122475401 با فاطیما در ارتباط باشید .

روتین موی خشک

علاوه بر رعایت مطالب فوق مقاله ای اختصاصی برای شما عزیزان در این زمینه نوشته ام برای اطلاعات بیشتر به مقاله مراقبت موی فر مراجعه نمایید .

برای دریافت خدمات از سالن حرفه ای اسرا حسینی در واتساپ با شماره 09122475401 با فاطیما در ارتباط باشید .

اگر به دنبال رنگ مو های ترند روز هستید می توانید به مقاله رنگهای جدید سال 1400 مراجعه نمایید و اگر موی کوتاهی دارید به مقاله رنگ و مش موی کوتاه مراجعه نمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا