پادر بروز Powder Brows چیست

فهرست مقاله
5/5

زیباتر به نظر رسیدن ابروها در صورت آرزوی هر خانمی است که چهره شخص را چندین برابر زیباتر می‌کند. کشیدن مداد و سایه علاوه بر اینکه خسته کننده و زمان گیر است گاهی باعث ریزش موهای ابرو می‌شود. تاتو کردن برای خانمهای جوان و افرادی که تجربه تاتو ابرو نداشته اند می‌تواند نگران کننده باشد . زیرا ممکن است باعث مصنوعی به نظر رسیدن چهره شود . تکنیکهای جدید این مسئله را برطرف نموده اند . تکنیکهای جدید تتو نه تنها حالت زیبایی به ابروها میدهند بلکه حالت طبیعی آن را نیز حفظ می‌کنند .

تفاوت تکنیک‌ پاودربروز، شیدینگ ابرو، فی شیدینگ، سایه مخملی ، سایه دات‌ورک ، آمبره و سامبره ابرو

حتما این روزها نام تکنیک‌های پاودربروز، شیدینگ ابرو، فی شیدینگ، سایه مخملی ، سایه دات‌ورک ، آمبره و سامبره را بسیار شنیده‌اید. شاید برایتان جالب باشد که روش انجام تمامی این تکنیک‌ها تقریبا شبیه به هم است. انتخاب این نام‌ها برای تجارت بهتر است. البته نمی‌توان تفاوت این تکنیک‌ها را ندید گرفت اما حدود 70 درصد شبیه به هم و گاهی کاملا شبیه به هم هستند. تکنیکهای شیدینگ ابرو همانند سایه ابرو هستند اما بدون قاب و کادر . در تکنیکهای میکروبلیدینگ ابرو، فیبروز ابرو ، هاشور ابرو ، بولد بروز و بریزی ظاهر تاتو بصورت خطی است و خطوط خود را نشان میدهند اما در تکنیکهای سایه ابرو نظیر شیدینگ ابرو ، پاودر بروز ، آمبره ابرو و سامبره ابرو ما هیچ خطی نمی‌بینیم.

مزیت تکنیک‌ پادربروز

تکنیک پاودر بروز را میتوان برای تمامی پوستهای خشک ، نرمال ، مختلط ، حساس و چرب نیز به کار برد . تکنیک‌ها برعکس تکنیکهای میکروبلیدینگ فیبروز و بولدبروز مناسب پوست‌های چرب است!
پیشتر درباره‌ی مقاله نانوبروز نیز همین را گفتیم. پس تا به اینجا دانستید که دو تکنیک نانو بروز و شیدینگ ابرو ( پاودر بروز ) مناسب پوست‌های چرب هستند.

شکل ظاهری پاودر بروز

از نظر ظاهری تکنیک‌های شیدینگ و سایه مخملی شاید شبیه به تتوهای قدیمی باشد اما نچرال ( کاملا طبیعی ) است و هیچ قابی ندارد. علاوه براین در تکنیک پاودر بروز ابرو یک گوشه از ابرو روشن و یک گوشه از ابرو تیره است به همین دلیل است که این تکنیک کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.
علت اینکه تکنیک پاودر بروز با نام آمبره بروز Ombre brows نیز شناخته می شود این است که انتهای ابرو بسیار تیره تر است و هر چه به آرامی به سمت تاج ابرو نزدیک می شویم، به تدریج محوتر و طبیعی تر به نظر می رسد.شاید به جرات بتوان گفت که تکنیک پاودر بروز تکنیکی همه پسند است که مشتری هیچوقت از انجام آن پشیمان نخواهد شد.

تفاوت شیدینگ ابرو ( پاودر بروز ) با سایه ابرو

شیدینگ ابرو همانند سایه ابرو است . با این تفاوت که در پاودر بروز ابرو قاب ندارد اما سایه ابرو قاب دارد. علاوه بر این شیدینگ ابرو نسبت به سایه ابرو ماندگاری کمتری دارد و یک آرایش کاملا نیمه دائمی محسوب می‌شود. تکنیک شیدینگ یا آمبره ابرو در واقع سایه ابرو است که این روزها طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است زیرا همانند این است که یک سایه کمرنگ داخل ابرو کشیده ایم و خب! چه چیزی زیباتر و طبیعی تر از این؟!

ماندگاری تکنیک پاودر بروز

ماندگاری این تکنیک نیز همانند سایر روشها تا حد زیادی به کیفیت پوست ، کیفیت مواد مصرفی ، مهارت آرایشگر و مراقبت مشتری بستگی دارد. هر چقدر جنس پوست خشک تر باشد ماندگاری بیشتر است . این تکنیک بطور متوسط بین هشت تا 12 ماه ماندگاری دارد.

آیا تکنیک پاودر بروز نیاز به ترمیم دارد؟

بله تکنیکهای شیدینگ ابرو ، پاودربروز ، آمبره و سامبره ابرو نیز همانند سایر تکنیکها نیاز به ترمیم اولیه دارد. ترمیم اولیه بین 5-6 هفته پس از جلسه اول انجام می‌شود. در زمان ترمیم فقط هزینه مواد مصرفی اولیه از مشتری دریافت میگردد. بیست روز پس از جلسه اول جهت رزرو جلسه ترمیم با پیگمنتر خود هماهنگ نمایید. ترمیم هم برای ماندگاری بیشتر کار است هم برای پر کردن مجدد قسمتهایی که در مرحله اول ریزش داشته است.

میزان درد در تکنیک شیدینگ ابرو

در تکنیکهای شیدینگ ابرو ، پاودر بروز ، آمبره ابرو و سامبره ابرو باید از بی حسی استفاده کنیم . جای هیچ نگرانی نیست . این بی حسی پیش از شروع کار و با استفاده از کرم های بی حس کننده روی جلدی نظیر زایلاپی و پماد املا انجام میگردد و در حین کار توسط پیگمنتر مجددا تکرار میشود

قیمت پادر بروز ( هزینه شیدینگ ابرو )

قیمت خدمات شیدینگ ابرو و پاودربروز بسته به مهارت پیگمنتر ، لوکیشن آرایشگاه یا کلینیک و کیفیت متریالی که استفاده میکند متفاوت است . قیمتها از 500 تومان هست تا یک میلیون و پانصد هزار تومان . البته این به این معنی نیست که تمام افرادی که قیمت بالایی دارند از متریال با کیفیت استفاده میکنند . اگر سلامتی مشتری برایش مهم است میتواند از پیگمنتر بخواهد مارک رنگی را که برای مشتری استفاده میکند به وی بگوید و در حضور مشتری رنگ تاتو را ترکیب نماید. یادتان نرود که هر پیگمنتر موظف است مشتری را در جریان جزییات کار قرار دهد.

مراقبتهای بعد از پادر بروز

 1. صرفا از پماد معرفی شده توسط  پیگمنتر استفاده نمایید. استفاده از پماد آ استریل چشمی کافی است.
 2. لایه نازکی از پماد را 2_3 بار در روز استعمال نمایید. برای استعمال پماد تا دو روز پس از آرایش دائم صورت از گوش‌پاک کن استریل استفاده نمایید. همچنین می‌بایست از خشکی پوست جلوگیری نمایید.
 3. دقیقا 72 ساعت پس از تتو استحمام نمایید.
 4. هنگام استحمام از کشیدن لیف یا هر وسیلۀ دیگری بر روی موضع خودداری نمایید.
 5. ترجیحا از شامپویی استفاده نمایید که اسیدی یا قلیایی نیست همانند شامپو بچه
 6. به مدت یک ماه پس از آرایش دائم صورت از انجام آرایش،  مراجعه به سونا ، استفاده از سولاریوم خودداری نموده و از شنا کردن و در معرض مستقیم نور آفتاب قرار گرفتن پرهیز نمایید، زیرا ممکن است برروی رنگ آرایش دائم صورت تاثیر منفی و مخرب داشته باشد.
 7. تا 14 روز پس از آرایش دائم صورت موضعی که تحت آرایش دائم صورت قرار گرفته است منع هرگونه آرایشی است.

ورم بعد از شیدینگ ابرو و پادر بروز

 1. بسته به رنگ انتخاب شده ممکن است رنگ آرایش دائم صورت در روزهای نخست کمی تغییر نماید. این تغییرات پس از طی دوره درمان در صورت مراقبت صحیح مشتری به حالت طبیعی باز می‌گردد.
 2. کندن زود هنگام لایه رویی پوست که آرایش دائم صورت بر روی آن انجام شده است  موجب تغییر رنگ و ایجاد زخم می‌شود.
 3. قرمز شدن رنگ پوست  ، حساس شدن پوست به کشش و ورم مختصر پس از انجام آرایش دائم صورت عادی است.
 4. درصورت بروز هرگونه مسئله ی غیرعادی در پوست باید به پزشک مراجعه نمایید.
این مقالات را هم بخوانید
درباره نویسنده

6 در مورد “پادر بروز Powder Brows چیست”

 1. سلام ببخشید میشه بگین چه مارک بی حسی خیلی خوب پوست مشتری و سر میکنه برای تتو ابرو

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما
   ما برای قبل کار زایلاپی و حین کار ژانولت استفاده میکنیم

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما وقت بخیر
   بهترین گزینه برای پادبروز ابروی خام هست
   باز هم نیاز به دیدن ابرو هست تا نظر تخصصی داده بشه

 2. لیلا خاتمی

  سلام خسته نباشید من تقریبا ۲روز پاد بروز انجام دادم اما ابرو و پشت چشمم خیلی زیاد ورم داره حدود یک ماه پیش بوتاکس انجام دادم میشه که ژل بوتاکس بعد از پاد ریخته باشه یا نه ورم و خوب میشه؟؟؟

  1. اسرا حسینی

   درود بر شما دوست عزیز
   متوچه منظورتون نشدم که ژل بوتاکس بعد از پاد ریخته باشه یعنی چه
   اندکی ورم طبیعی است اما در پوست های حساس ما ورم بیش از حد داریم. اگر پوست شما حساس باشد شید مناسب شما نبوده است. سه روز صبر کنید اگر بهبودی حاصل نشد مورد را با پیگمنتر خود مطرح نمایید اگر مورد برطرف نشد طی یک هفته حتما به پزشک مراجع کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
جهت استفاده از تمامی امکانات سایت نظیر خرید محصول، دانلود فیلم های آموزشی رایگان و گذاشتن دیدگاه ثبت نام الزامی است
لطفا شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کد تایید برای شما SMS گردد
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
اسکرول به بالا