فیبروز ابرو

فهرست مقاله
5/5

فیبروز ابرو چیست

فیبروز ابرو به فرآیند کاشت رنگدانه زیر پوست توسط یک قلم دستی گفته می شود که معروف ترین سبک میکروبلیدینگ است . به این قلم دستی که شبیه یک خودکار است قلم تاچ یا هولدر نیز می گویند . با میکروبلیدینگ ابرو خطوط کاملا طبیعی و ظریف خواهد بود.

فیبروز ابرو به فرآیند کاشت رنگدانه زیر پوست توسط یک قلم دستی گفته می شود که معروف ترین سبک میکروبلیدینگ است . به این قلم دستی که شبیه یک خودکار است قلم تاچ یا هولدر نیز می گویند . با میکروبلیدینگ ابرو خطوط کاملا طبیعی و ظریف خواهد بود .

در ادامه تصویر قلم فیبروز را می بینید که انواع سوزنهای میکروبلیدینگ و شیدینگ سر آن بسته شده است .

چگونه فیبروز ابرو ابداع شد

فیبروز ابرو که جدیدترین و ظریف‌ترین تکنیک آرایش دائم ابرو بود ، توسط آکادمی بین المللی فی با مالکیت آقای برانکو بابیک در دنیا مطرح شد. این شهرت تا جایی بود که میکروبلیدینگ ابرو ، با نام فیبروز ابرو در ایران شناخته شد. یعنی خانم‌هایی که به ما مراجعه می‌کردند می‌گفتند می‌خواهیم ابروهای خود را فیبروز Phibrows کنیم. خیلی از آنها نمی دانستند که فیبروز همان میکروبلیدینگ ابرو است. تلاشی که آکادمی فی با مدیریت برانکو بابیک در جهت ارتقاء کیفیت رشته آرایش دائم صورت و تجهیزات آن داشته است بسیار ستودنی ست. این آکادمی علاوه بر میکروبلیدینگ فیبروز تکنیک های بی نظیر دیگری چون فیکانتور ، بولد بروز ، نانو بروز ، بریزی یا ابروی هالیوودی ، پادر بروز ، فی شیدینگ ابرو ، جدیدترین تکنیکهای پاک کردن ابرو نظیر فی ریمووال و نانو ریمووال که جدیدترین تکنیک پاک کردن تاتو که بی خطرترین روش است را به جهان معرفی کرده است.

تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز

در پاسخ به سوال فرق میکروبلیدینگ با فیبروز می توان گفت که هر دو از یک جنس هست فقط میکروبلیدینگی فیبروز است که با رنگ فیبروز و سوزن فیبروز و با الگوهای کلاسیک معرفی شده توسط آکادمی فی انجام شود.
الگوی اصلی فیبروز بر پایه الگوی طبیعی ابرو است. یعنی جهت خط‌ ها دقیقا هم جهت با موهای ابرو است. این هماهنگی الگوی فیبروز با موهای طبیعی ابرو باعث هماهنگی و زیبایی بیشتر کار می‌شود و ظاهری کاملا طبیعی به ابرو می‌دهد .

تلفیق فیبروز با شیدینگ ابرو

برای میکروبلیدینگ فیبروز میتوان از سوزنهای مختلفی استفاده کرد. سوزن یو U ، سوزن اسلوپ یا سرکج classic / slope از جمله این سوزن هاست . تفاوت این سوزن ها در نحوه ی استفاده از آنهاست. تکنیک میکروبلیدینگ فیبروز را به راحتی میتوان با تکنیک شیدینگ ابرو تلفیق نمود و نتیجه ای بسیار طبیعی و زیبا برای مشتری رقم زد

فلم میکروبلیدینگ-قلم تاچ-هولدر

3 الگوی فیبروز ابرو

هر ابرو داری سه قسمت است:
تاج ابرو
سینه ابرو
دم ابرو
که جهت رویش موها در هر کدام از این قسمت‌ها با قسمت دیگر متفاوت است. بر اساس جهت رویش موها در هر کدام از این قسمت‌ها الگوی فیبروز نیز متفاوت است. یعنی جهت خطوط در آن دقیقا شبیه موهای ابرو است به همین دلیل طبیعی به نظر می رسد . زمانی که من در کمپانی فی زیر نظر برانکو بابیک ، میکروبلیدینگ فیبروز را آموزش دیدم ، به ما الگوی اسپاین 6 را آموزش دادند . الگوی اسپاین 6 ( spine 6 ) در فیبروز که تمامی خطوط ابرو در قسمت دم ابرو رو به پایین است ( همانند تصاویر زیر )، مناسب ابروی بسیاری از خانم های ایرانی است.

فیبروز ابرو الگوی اسپاین 6
فیبروز ابرو مناسب ابروی زن ایرانی
فیبروز ابرو مناسب ابروهای کم پشت

فیبروز الگوهای دیگری نیز دارد که به ترتیب الگوی اسپاین 3 ( spine3 ) و الگوی آپر اسپاین (upper spine) است. در الگوی آپر اسپاین تمامی خطوط رو به بالا هستند. این الگو جایگزین بسیار مناسبی برای هاشور لیفت است

4 سوزن فیبروز

سوزن طلایی فیبروز

سوزن طلایی فیبروز که دارای 18 پین است نسبت به سوزن یو مشکی فیبروز ظریف تر بوده و مناسب پوست های خشک و نرمال است. با استفاده از این سوزن می توان خطوط بسیار ظریفی را بر روی پوست ترسیم نمود . سوزن طلایی فیبرزو که توسط PhiAcademy تولید شده ، در 5 بسته ده تایی همانند ورق های قرص بسته بندی شده است که در هر ورق 10 تیغه وجود دارد. سوزن های طلایی نسبت به سوزن های مشکی فیبروز برنده تر و دقیق تر هستند. فاصله بین پین ها باعث هر بهتر کاشت رنگ زیر پوست انسان می شود.

سوزن مشکی فیبروز

سوزن مشکی فیبروز – به شکل U که برای میکروبلیدینگ استفاده می شود یکبار مصرف است و در بسته بندی استریل قرار دارد. این تیغه که از 18 پین تشکیل شده است اولین تیغ یو میکروبلیدینگ فیبروز است که نسبت به تیغ طلایی پین های آن ضخیم تر است. تیغ مشکی فیبروز مناسب افراد مبتدی و مناسب پوست های چرب و حساس است. این سوزن ها در بسته های 50 تایی به فروش می رسد.

پیشنهاد می کنیم افرادی مبتدی مدتی از تیغ مشکی فیبروز و بعد از سوزن طلایی فیبروز استفاده کنند

PHI BOLD BLADE 16PINS – سوزن بولد بروز

Phi Bold Blade سوزن بولد بروز یک تیغه بسیار دقیق با 16 پین است که ترکیبی از سوزن یو و سوزن سرکج فیبروز است. این سوزن با به شکل منحصر بفرد ساخته شده و مناسب سبک های مختلف است. سوزن بولد بروز از دو طرف تشکیل شده که از طرف بزرگ یا بلند آن برای کشیدن خطوط بلند و از طرف کوتاه آن برای کشیدن خطوط کوتاه و ایجاد اتصالات ظریف استفاده می شود. پین های این سوزن مقاوم اند.

PHIBROWS 11-BLADES – سوزن اسلوپ یا سر کج

تیغه 11 استریل PhiBrows – که برای میکروبلیدینگ استفاده می شود یکبار مصرف بوده و بسته بندی استریل شده است. این سوزن ها در بسته های پنجاه تایی فروخته می شود. نحوه قرار دادن این تیغ در قلم میکروبلیدینگ با سوزن های U شکل متفاوت است. سوزن های سرکج را با زاویه 32 درجه یا کمتر درون قلم میکروبلیدینگ قرار می‌دهیم. این سوزن در یک جهت حرکت می کند.

نانو فیبروز چیست

هر میکروبلیدینگی که با سوزن جدید کمپانی فیبروز زده شود و کاملا ظریف باشد نانو بلیدینگ ابرو نام دارد. مطمئن باشید همین 3 صدم هم بر روی ظرافت کار میکروبلیدینگ بسیار اثرگذار است.

NANO 18-BLADES – سوزن نانوبلیدینگ

سوزن نانو میکروبلیدینگ فقط برای افراد با تجربه است.تیغه جدید GRAND MASTER از 18 پین ( یعنی 18 سوزن در کنار هم ) تشکیل شده است. ضخامت هر یک از آنها 0.15 میلی متر است. فاصله بین هر پین ها باعث نفوذ بهتر رنگ میکروبلیدینگ در پوست می شود. تیغه نانو با کمترین فشار روی پوست هنگام کار ، باریکترین خطوط را بر جای می گذارد. این تیغه از جنس استیل ضد زنگ 304 ساخته شده است و اولین تیغه میکروبلیدینگ است که با لیزر جلا داده شده است. تیغ نانو بلیدینگ فقط در اختیار اعضای رسمی آکادمی قرار می گیرد. استفاده از سوزن نانو میکروبلیدینگ برای تمرین روی لاتکس ( پوست مصنوعی ) توصیه نمی شود. این سوزن فقط در یک جهت حرکت میکند و نسبت به سوزن نانو 24 کاشت رنگ کمتری دارد

NANO 24U-BLADES – سوزن نانو بلید

سوزن میکروبلیدینگ نانو یو فقط برای افراد با تجربه است.تیغه جدید GRAND MASTER از 24 پین تشکیل شده است. ضخامت هر یک از آنها 0.15 میلی متر است. فاصله بین هر پین ها باعث نفوذ بهتر رنگ میکروبلیدینگ در پوست می شود. تیغه نانو با کمترین فشار روی پوست هنگام کار ، باریکترین خطوط را بر جای می گذارد. این تیغه از جنس استیل ضد زنگ 304 ساخته شده است و اولین تیغه میکروبلیدینگ است که با لیزر جلا داده شده است. تیغ نانو بلیدینگ فقط در اختیار اعضای رسمی آکادمی قرار می گیرد. استفاده از سوزن نانو میکروبلیدینگ برای تمرین روی لاتکس ( پوست مصنوعی ) توصیه نمی شود. این سوزن در دو جهت حرکت میکند و نسبت به سوزن نانو 18 رنگ بیشتری را داخل پوست تزریق می کند

ماندگاری فیبروز

در میان بانوان این ذهنیت به اشتباه شکل گرفته است که میکروبلیدینگ ماندگاری کمی دارد و بعد از سه تا شش ماه نیاز به ترمیم مجدد دارد در صورتی که اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام شود ماندگاری آن با توجه به جنس پوست مشتری تا دوسال و حتی بیشتر خواهد بود . درست است که ماندگاری این تکنیک بر روی پوست‌های چرب ، کم است اما ابتدای ورود تکنیک میکروبلیدینگ به ایران هر آرایشگر با به دست گرفتن قلم تاچ ادعای حرفه ای بودن در تکنیک میکروبلیدینگ بخصوص فیبروز ابرو را داشت و چون آن را همانند میکروپیگمنتیشن ابرو و یا در عمق زیاد انجام می‌داد و نمی توانست خطوط را به درستی تکرار کند خطوط خیلی سریع و در کمتر از یک ماه پاک می شد. من مشتری‌هایی دارم که ماندگاری میکروبلیدینگ فیبروز آن‌‌ها بیش از سه سال بوده و هنوز نیاز به ترمیم مجدد ندارند. ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل متعددی نظیر جنس پوست مشتری ، شرایط فیزیکی بدن مشتری و مراقبت های مشتری بستگی دارد . برای مراقبت از میکروبلیدینگ خود به مقاله مراقبت ها مراجعه نمایید تا بدانید چگونه از میکروبلیدینگ خود مراقبت نمایید.

قیمت دستگاه فیبروز ابرو

دستگاه فیبروز از 50 هزار تومان تا حدود سه میلیون تومان قیمت دارند . مطمئنا قلم های گرانتر به لحاظ ارگونومی ، ویژگیها و کیفیت ساخت نسبت به سایر قلمها مزایایی دارند. اما این به این معنی نیست که با قلم 50 هزار تومانی نتوان کار با کیفیتی ارائه داد . در مورد قلم میکروبلیدینگ فیبروز فقط باید برای شما خوش دست باشد همین! درست مثل یک خودکار . اینکه قلم فیبروز گران باشد یا ارزان مهم نیست . مهم این است که شما با در دست داشتن آن احساس راحتی کنید. با خودکار بیک هم می توان خوش خط بود!

قیمت فیبروز ابرو

قیمت فیبروز ابرو در هر سالنی متفاوت است. ممکن است یک پیگمنتر مبتدی و به همان نسبت قیمت فیبروز ابروی او پایین باشد تا به اندازه کافی تجربه کسب نماید. اما یک پیگمنتر مستر فیبروز ابرو باشد. طبیعتا هرچقدر مهارت یک پیگمنتر در فیبروز ابرو بالاتر باشد قیمت خدمات او نیز بالاتر است. اما این به این معنی نیست که همه افرادی که با قیمت بالا خدمات ارائه می‌دهند کارشان خوب است یا از مواد با کیفیت و بی ضرری استفاده می کنند. یک عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت رنگ و سوزنی ست که پیگمنتر استفاده میکند.برای شخثصی که با سوزن فیبروز و رنگ فیبروز و بی حسی استاندارد و با کیفیت به شما خدمات می دهد قیمت زیر 700 الی 800 هزار تومان مقرون به صرفه نیست. زیرا قیمت هر قطره رنگ پیگمنتر بالای 30 هزار تومان و قیمت سوزن او حدودا صد هزار تومن و حتی بیشتر است. فیبروز ابرو زمانی معنا پیدا می‌کند که الگوی کمپانی فی با سوزن و رنگ فیبروز زده شود.

زمان ترمیم فیبروز

زمان ترمیم فیبروز ابرو حداقل بین 6 تا 7 هفته پس از جلسه اول است لطفا ابروهای مشتری خود را زودتر از 40 روز ترمیم نکنید. ترمیم اول در تمامی پوست ها ضروری است . شاید از هر هزار نفر یک نفر به ترمیم اولیه نیاز نداشته باشد . برای پوست های چرب گاهی به دو جلسه ترمیم اولیه نیاز است . پیشنهاد ما برای پوست های چرب استفاده از تکنیک نانو بروز یا پادر بروز است. پرداخت هزینه برای هر جلسه ترمیم طبق توافق بین پیگمنتر و مشتری خواهد بود . معمولا مبلغ ترمیم یک سوم مبلغ جلسه اول است اما باز هم بستگی به نحوه قیمت گذاری پیگمنتر دارد.

ما در کلاسهای آموزشی فیبروز زمان دقیق ترمیم فیبروز را با استفاده از فرمول و بر حسب جنس پوست و سن مشتری بطور دقیق آموزش می دهیم

5 مزیت فیبروز ابرو

از مزیت های فیبروز ابرو این است که ؛

 • ظرافت بسیار بالایی دارد و کاملا طبیعی به نظر می رسد .
 • اگر با رنگ اصل فیبروز انجام شود با گذشت زمان محو و کم رنگ می شود .
 • اگر با رنگهای اورجینال و باکیفیت انجام شود و تناژ رنگ انتخابی مناسب باشد ، رنگ آن تغییر نخواهد کرد .
 • اگر با رنگهای اصل فیبروز انجام شود به راحتی با لیزر پاک می شود .

با رعایت این 7 نکته فیبروزی حیرت انگیز خواهید داشت

1- طراحی زیبا که متناسب با جام چهره شما باشد ؛
برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی و طراحی ناخواسته و نامناسب می توانید از پیگمنتر درخواست نمایید با نظارت و تایید شما فرآیند طراحی را انجام دهد. یادتان نرود که فیبروز میکاپ نیست که بد شد به راحتی پاک شود!
یادتان باشد ابرویی انتخاب کنید که دقیقا برای چهره شما باشد. پیروی از مد روز و سلیقه ی شخصی در فیبروز ابرو کاملا اشتباه است.

2- در اینترنت ابرویی را پیدا کنید که دقیقا شبیه به سلیقه و متناسب با ابروی خودتان باشد و آن را به پیگمنترتان نشان دهید تا سلیقه شما رو بداند.

3- از زدن فیبروز با رنگهای روشن اجتناب کنید ؛
رنگی که انتخاب می شود باید کاملا متناسب با رنگ مو و رنگ پوست شما باشد تا هم ماندگار باشد هم همرنگ موهای ابروی خودتان باشد تا طبیعی به نظر برسد. استفاده از رنگهای روشن شما را به دردسر می اندازد و هر روز باید کاسه رنگ دستتان باشد که خود این امر باعث آسیب به ابرو می شود و ماندگاری فیبروز را کاهش می دهد

4- یک هفته قبل از فیبروز ابرو حتما پوست خود را چندین مرتبه اسکراب نمایید . در مقالات مربوط به پوست اسکرابهای مناسب هر نوع پوست معرفی شده است.

5- سه روز قبل از جلسه میکروبلیدینگ تا سه روز پس از جلسه فیبروز از خوردن غذاهای تند ، غذاهای دریایی ، داروهای گیاهی و شیمیایی ، دمنوشهای گیاهی ، انواع مشروب ، الکل ، انواع مخدر خودداری نمایید.

6- مطمئن شوید پیگمنتر شما به قرینه سازی تسلط کافی دارد . در حین کار می توانید از پیگمنتر خود درخواست نمایید که به شما فرصت دهد در حالت نشسته ابروهای خود را چک کنید تا از قرینه بودن آن اطمینان حاصل کنید

7- مراقبت های بعد از فیبروز را به طور کامل رعایت کنید.

مراقبت های بعد از فیبروز ابرو

 • تا 24 ساعت ابروی خود را با استفاده از دستمال آنتی باکتریال هر دو سه ساعت یکبار به حالت رفت و برگشت پاک کنید
 • از روز دوم تا روز پنجم می توانید از پماد اسکین کندی فی یا پماد آ استریل چشمی استفاده نمایید . اگر پوست شما چرب است ، نیازی به استفاده از پماد نیست
 • روز سوم یعنی بعد از گذشت 72 ساعت می توانید حمام بروید
 • تا دو هفته از انجام هر گونه آرایشی بر روی ابرو و پیشانی خودداری نمایید

قرینه کردن فیبروز

اگر پیگمنتر هستید به شما پیشنهاد می کنیم بعد از طراحی ابرو جهت چک کردن قرینه بودن ابرو حتما از اپلیکیشن قرینه سازی ابرو استفاده نمایید.

فیبروز ابرو در بارداری

فیبروز ابرو در دوران بارداری همانند سایر تکنیک های آرایش دائم صورت ممنوع است حتی اگر بی حسی استفاده نشود . رنگهای میکروبلیدینگ حاوی فلز است که پس از نشست رنگ در لایه درم پوست، وارد خون مادر شده و از طریق مادر به جنین منتقل می شود و ممکن است علاوه بر ایجاد واکنشهای آلرژیک در بدن جنین باعث سقط جنین شود . گاهی من در گروه های تلگرامی سایر افراد فعال در این رشته شنیده ام که می گویند پس از ماه ششم یا هفتم اشکالی ندارد و پیگمنتر بدون بی حسی می تواند در دوران بارداری برای مادر فیبروز انجام دهد که کاملا دروغ است! هیچ منبع علمی تایید شده ای در خصوص مجاز بودن یا بی خطر بودن فیبروز در دوران بارداری وجود ندارد .

ریزش ابرو بعد از فیبروز

گاهی افرادی با ما تماس می گیرند که نگرانی آن ها ریزش موهای ابرویشان پس از فیبروز است. یا خانم هایی با ما تماس می گیرند که می گویند ما قبلا ابرو داشتیم پس از تاتو موهای ابروی ما دچار ریزش شد. در پاسخ به تمامی این دوستان نگران و ناراحت باید بگوییم که اگر شما به یک پیگمنتر متخصص ( نه لزوما معروف و مشهور ) مراجعه نمایید هیچ مسئله ای برای موهای ابروی شما بوجود نمی آید. در دوره های آکادمی فی اروپا به ما آموزش دادند که در لایه ای از پوست کاشت رنگ داشته باشیم که هیچ برخوردی با ریشه یا فولیکول مو نداشته باشیم و هیچ آسیبی به پوست مشتری نرسانیم.

حکم شرعی فیبروز ابرو

فیبروز ابرو زینت است و طبق نظر خیلی از مراجع انجام آن مشکلی ندارد به شرطی که پوشانده شود. تا 3 روز بعد از فیبروز ابرو برای خواندن نماز از وضو و غسل جبیره استفاده نمایید . زیرا رسیدن آب به زخم خطرناک است .

مراحل فیبروز

فیلم فیبروز ابرو

مشاوره فیبروز

. اگر در انتخاب یکی از روش‌های آرایش دائم صورت مردد هستید می‌توانید با پاسخ به سوالات ما و ارسال عکس چشم و ابروی خود به شماره 09122475401 در واتساپ از مشاوره همکاران ما در آکادمی اسرا حسینی بهره مند شوید و با آگاهی کامل تکنیک مناسب ابروی خود را انتخاب نمایید. زیبا باشید و مهربان . جهت دانستن مبلغ فیبروز ابرو فقط تماس بگیرید.

این مقالات را هم بخوانید
درباره نویسنده

6 در مورد “فیبروز ابرو”

 1. سلام جانم خسته نباشی دیگه نمیدونم چی بگم کارت حرف نداره ولطفا ولطفاگهو گاهی قیمت هم بزارمرسی عزیزم

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   سلام عزیزم
   ممنونم پایدار باشید
   لطفا برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان با واتساپ 09122475401 در ارتباط باشید

  2. ناشناس

   سلام من از کحا زنگ و تیغ فیبروز بخرم که اصل بلشه

  3. کارشناس سایت اسرا حسینی

   سلام عزیزم با واتساپ ما در ارتباط باشید

 2. نرگس اولیایی

  سلام وقتتون بخیر.
  ببخشید می‌خواستم ببینم شما مشهدین یا تهران؟!

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما نرگس عزیز
   شرق تهران هستیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
جهت استفاده از تمامی امکانات سایت نظیر خرید محصول، دانلود فیلم های آموزشی رایگان و گذاشتن دیدگاه ثبت نام الزامی است
لطفا شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کد تایید برای شما SMS گردد
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
اسکرول به بالا