فیبروز ابرو چیست

فیبروز چیست

به فرآیند کاشت رنگدانه زیر پوست توسط یک قلم دستی که قلم تاچ یا هولدر نام دارد میکروبلیدینگ می‌گویند. با میکروبلیدینگ ابرو خطوط کاملا طبیعی و ظریف خواهد بود.
میکروبلیدینگ که جدیدترین و ظریف‌ترین تکنیک آرایش دائم ابرو است توسط آکادمی بین المللی فی با مالکیت آقای برانکوبابیک در دنیا مطرح شد. این شهرت تا جایی بود که میکروبلیدینگ ابرو ، نام فیبروز ابرو را به خود گرفت. یعنی خانم‌هایی که به ما مراجعه می‌کردند می‌گفتند می‌خواهیم ابروهای خود را فیبروز کنیم. خیلی از آنها نمیدانستند که فیبروز ابرو همان میکروبلیدینگ ابرو است.

هولدر-قلم تاچ-قلم میکروبلیدینگ

تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز

تلاشی که کمپانی فی با مدیریت برانکو بابیک در جهت ارتقاء کیفیت رشته آرایش دائم صورت و تجهیزات آن داشته است بسیار ستودنی ست. این کمپانی علاوه بر میکروبلیدینگ فیبروز تکنیکهای بی نظیر دیگری چون فیکانتور ، بولد بروز ، نانو بروز ، بریزی یا ابروی هالیوودی ، پادر بروز ، فی شیدینگ ابرو ، جدیدترین تکنیکهای پاک کردن ابرو نظیر فی ریمووال و نانو ریمووال که جدیدترین تکنیک پاک کردن تاتو که بی خطرترین روش است را به جهان معرفی کرده است. در پاسخ به سوال فرق میکروبلیدینگ با فیبروز می توان گفت میکروبلیدینگی فیبروز است که توسط یک شخص آموزش دیده با رنگ فیبروز و سوزن فیبروز انجام شود.فیبروز ابرو (phibrows) یک متد جدید برای هاشور ابرو با استفاده از قلم میکروبلیدینگ است. این متد خیلی ظریف توسط آکادمی فی«phi» و آقای برانکو بابیک (بنیان گذار آکادمی فی) ایجاد شده است.
الگوی اصلی فیبروز بر پایه الگوی طبیعی ابرو است. یعنی جهت خط‌ها دقیقا همجهت با جهت موهای ابرو است. این هماهنگی الگوی فیبروز با موهای طبیعی ابرو باعث هماهنگی و زیبایی بیشتر کار می‌شود و ظاهری کاملا طبیعی به ابرو می‌دهد.

سوزن میکروبلیدینگ

برای میکروبلیدینگ فیبروز میتوان از سوزنهای مختلفی استفاده کرد. سوزن یو U ، سوزن اسلوپ یا سرکج classic / slope از جمله این سوزن هاست . تفاوت این سوزن ها در نحوه ی استفاده از آنهاست. تکنیک میکروبلیدینگ فیبروز را به راحتی میتوان با تکنیک شیدینگ ابرو تلفیق نمود و نتیجه ای بسیار طبیعی و زیبا برای مشتری رقم زد

فلم میکروبلیدینگ-قلم تاچ-هولدر

الگوهای میکروبلیدینگ فیبروز

هر ابرو داری سه قسمت است:
تاج ابرو
سینه ابرو
دم ابرو
که جهت رویش موها در هر کدام از این قسمت‌ها با قسمت دیگر متفاوت است. بر اساس جهت رویش موها در هر کدام از این قسمت‌ها الگوی فیبروز متفاوت است. زمانی که من در کمپانی فی زیر نظر برانکو بابیک ، میکروبلیدینگ فیبروز را آموزش دیدم، به ما الگوی اسپاین 6 را آموزش دادند. الگوی اسپاین 6 ( spine 6 ) در میکروبلیدینگ فیبروز که تمامی خطوط ابرو در قسمت دم ابرو رو به پایین است ( همانند تصاویر زیر )، متناسب با موی ابروی بسیاری از خانم‌ها در ایران است.

فیبروز ابرو
فیبروز ابرو
فیبروز ابرو

میکروبلیدینگ فیبروز الگوهای دیگری نیز دارد که معروف‌ترین آن‌ها الگوی اسپاین 3 ( spine3 ) و الگوی آپر اسپاین (upper spine) است. در الگوی آپر اسپاین تمامی خطوط رو به بالا هستند. این الگو جایگزین بسیار مناسبی برای هاشور لیفت است

سوزن فیبروز

سوزن طلایی فیبروز

سوزن طلایی فیبروز که دارای 18 پین است نسبت به سوزن یو مشکی فیبروز ظریف تر بوده و مناسب پوست های خشک و نرمال است. با استفاده از این سوزن می توان خطوط بسیار ظریفی را بر روی پوست ترسیم نمود . سوزن طلایی فیبرزو که توسط PhiAcademy تولید شده ، در 5 بسته ده تایی همانند ورق های قرص بسته بندی شده است که در هر ورق 10 تیغه وجود دارد. سوزن های طلایی نسبت به سوزن های مشکی فیبروز برنده تر و دقیق تر هستند. فاصله بین پین ها باعث هر بهتر کاشت رنگ زیر پوست انسان می شود.

PHIBROWS 18U-BLADES – سوزن مشکی فیبروز

سوزن مشکی فیبروز – به شکل U که برای میکروبلیدینگ استفاده می شود یکبار مصرف است و در بسته بندی استریل قرار دارد. این تیغه که از 18 پین تشکیل شده است اولین تیغ یو میکروبلیدینگ فیبروز است که نسبت به تیغ طلایی پین های آن ضخیم تر است. تیغ مشکی فیبروز مناسب افراد مبتدی و مناسب پوست های چرب و حساس است. این سوزن ها در بسته های 50 تایی به فروش می رسد.پیشنهاد می کنیم افرادی مبتدی مدتی از تیغ مشکی فیبروز و بعد از سوزن طلایی فیبروز استفاده کنند

PHI BOLD BLADE 16PINS – سوزن بولد بروز

Phi Bold Blade سوزن بولد بروز یک تیغه بسیار دقیق با 16 پین است که ترکیبی از سوزن یو و سوزن سرکج فیبروز است. این سوزن با به شکل منحصر بفرد ساخته شده و مناسب سبک های مختلف است. سوزن بولد بروز از دو طرف تشکیل شده که از طرف بزرگ یا بلند آن برای کشیدن خطوط بلند و از طرف کوتاه آن برای کشیدن خطوط کوتاه و ایجاد اتصالات ظریف استفاده می شود. پین های این سوزن مقاوم اند.

PHIBROWS 11-BLADES – سوزن اسلوپ یا سر کج

تیغه 11 استریل PhiBrows – که برای میکروبلیدینگ استفاده می شود یکبار مصرف بوده و بسته بندی استریل شده است. این سوزن ها در بسته های پنجاه تایی فروخته می شود. نحوه قرار دادن این تیغ در قلم میکروبلیدینگ با سوزن های U شکل متفاوت است. سوزن های سرکج را با زاویه 32 درجه یا کمتر درون قلم میکروبلیدینگ قرار می‌دهیم. این سوزن در یک جهت حرکت می کند.

آیا هر میکروبلیدینگی فیبروز است؟

مطمئنا خیر!
هر گردی گردو نیست!
فیبروز زمانی معنا و مفهوم پیدا می‌کند که برای انجام میکروبلیدینگ فیبروز از سوزن فیبروز و رنگ فیبروز استفاده نمایند. بسیاری از تتوکاران با انجام میکروبلیدینگ نام فیبروز رو بر آن می‌نهند که این کاملا اشتباه است. اکثر تتوکاران با قیمت‌های ارزان و با استفاده از سوزن و رنگ‌های ارزان قیمت خدمات میکروبلیدینگ ارائه می‌دهند که فیبروز نیست. شاید در بعضی مواقع ظاهرا شبیه هم باشند اما در طولانی مدت اصلا شبیه هم نیستند و نتیجه یکسانی ندارند.

نانو بلیدینگ ابرو چیست

هر میکروبلیدینگی که با سوزن جدید کمپانی فیبروز زده شود و کاملا ظریف باشد نانو بلیدینگ ابرو نام دارد. مطمئن باشید همین 3 صدم هم بر روی ظرافت کار میکروبلیدینگ بسیار اثرگذار است.

NANO 18-BLADES – سوزن نانو میکروبلیدینگ

سوزن نانو میکروبلیدینگ فقط برای افراد با تجربه است.تیغه جدید GRAND MASTER از 18 پین ( یعنی 18 سوزن در کنار هم ) تشکیل شده است. ضخامت هر یک از آنها 0.15 میلی متر است. فاصله بین هر پین ها باعث نفوذ بهتر رنگ میکروبلیدینگ در پوست می شود. تیغه نانو با کمترین فشار روی پوست هنگام کار ، باریکترین خطوط را بر جای می گذارد. این تیغه از جنس استیل ضد زنگ 304 ساخته شده است و اولین تیغه میکروبلیدینگ است که با لیزر جلا داده شده است. تیغ نانو بلیدینگ فقط در اختیار اعضای رسمی آکادمی قرار می گیرد. استفاده از سوزن نانو میکروبلیدینگ برای تمرین روی لاتکس ( پوست مصنوعی ) توصیه نمی شود. این سوزن فقط در یک جهت حرکت میکند و نسبت به سوزن نانو 24 کاشت رنگ کمتری دارد

NANO 24U-BLADES – سوزن نانو بلید

سوزن میکروبلیدینگ نانو یو فقط برای افراد با تجربه است.تیغه جدید GRAND MASTER از 24 پین تشکیل شده است. ضخامت هر یک از آنها 0.15 میلی متر است. فاصله بین هر پین ها باعث نفوذ بهتر رنگ میکروبلیدینگ در پوست می شود. تیغه نانو با کمترین فشار روی پوست هنگام کار ، باریکترین خطوط را بر جای می گذارد. این تیغه از جنس استیل ضد زنگ 304 ساخته شده است و اولین تیغه میکروبلیدینگ است که با لیزر جلا داده شده است. تیغ نانو بلیدینگ فقط در اختیار اعضای رسمی آکادمی قرار می گیرد. استفاده از سوزن نانو میکروبلیدینگ برای تمرین روی لاتکس ( پوست مصنوعی ) توصیه نمی شود. این سوزن در دو جهت حرکت میکند و نسبت به سوزن نانو 18 رنگ بیشتری را داخل پوست تزریق می کند

ماندگاری فیبروز

در میان بانوان این ذهنیت به اشتباه شکل گرفته است که میکروبلیدینگ ماندگاری کمی داشته و پس از سه تا شش ماه نیاز به ترمیم مجدد دارد در صورتی که اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام شود ماندگاری آن با توجه به جنس پوست مشتری تا دوسال و حتی بیشتر خواهد بود . درست است که ماندگاری این تکنیک بر روی پوست‌های چرب ، کم است اما ابتدای ورود تکنیک میکروبلیدینگ به ایران هر آرایشگر با به دست گرفتن قلم تاچ ادعای حرفه ای بودن در تکنیک میکروبلیدینگ بخصوص فیبروز ابرو را داشت و چون آن را همانند میکروپیگمنتیشن ابرو و یا در عمق زیاد انجام می‌داد نتیجه اش از بین رفتن سریع رنگدانه زیر پوست بود. من مشتری‌هایی دارم که ماندگاری میکروبلیدینگ فیبروز آن‌‌ها بیش از سه سال بوده و هنوز نیاز به ترمیم مجدد ندارند. ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل متعددی نظیر جنس پوست مشتری ، شرایط فیزیکی بدن مشتری ، مراقبتهای مشتری بعد از میکروبلیدینگ بستگی دارد . برای مراقبت از میکروبلیدینگ خود به مقاله مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن مراجعه نمایید تا بدانید چگونه از میکروبلیدینگ خود مراقبت نمایید.

قیمت دستگاه فیبروز ابرو

قیمت قلم دستی میکروبلیدینگ فیبروز از 20 هزار تومان هست تا حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان . مطمئنا قلم های گرانتر به لحاظ ارگونومی ، ویژگیها و کیفیت ساخت نسبت به سایر قلمها مزایایی دارند. اما این به این معنی نیست که با قلم 20 هزار تومانی نتوان کاری را که با قلم یک میلیون و پانصدی انجام میشود انجام داد در مورد قلم میکروبلیدینگ فیبروز فقط باید برای شما خوش دست باشد همین! درست مثل یک خودکار . اینکه یک فلم گران باشد مهم نیست . مهم این است که شما با در دست داشتن آن احساس راحتی کنید.

قیمت فیبروز ابرو

قیمت فیبروز ابرو در هر سالنی متفاوت است. ممکن است یک پیگمنتر مبتدی و به همان نسبت قیمت فیبروز ابروی او پایین باشد تا به اندازه کافی تجربه کسب نماید. اما یک پیگمنتر مستر فیبروز ابرو باشد. طبیعتا هرچقدر مهارت یک پیگمنتر در فیبروز ابرو بالاتر باشد قیمت خدمات او نیز بالاتر است. اما این به این معنی نیست که همه افرادی که با قیمت بالا خدمات ارائه می‌دهند کارشان خوب است یا از مواد با کیفیت و بی ضرری استفاده می کنند. یک عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت رنگ و سوزنی ست که پیگمنتر استفاده میکند.برای شخثصی که با سوزن فیبروز و رنگ فیبروز و بی حسی استاندارد و با کیفیت به شما خدمات می دهد قیمت زیر 700 الی 800 هزار تومان مقرون به صرفه نیست. زیرا قیمت هر قطره رنگ پیگمنتر بالای 30 هزار تومان و قیمت سوزن او حدودا صد هزار تومن و حتی بیشتر است. فیبروز ابرو زمانی معنا پیدا می‌کند که الگوی کمپانی فی با سوزن و رنگ فیبروز زده شود.

زمان ترمیم فیبروز

زمان ترمیم میکروبلیدینگ ابرو بین 5 تا 6 هفته پس از جلسه اول است. ممکن است یک پوست از ترمیم بی نیاز باشد اما این در مورد 95 درصد از خانم ها صدق نمی کند. برای اکثر خانم ها یک جلسه ترمیم تا دو ماه بعد از جلسه اول ضروری است. برای پوست های چرب گاهی به دو جلسه ترمیم اولیه نیاز است . پیشنهاد ما برای پوست های چرب استفاده از تکنیک نانو بروز یا پادر بروز است.

مزایای فیبروز ابرو

اگر شما ابروهای بکری دارید که می‌خواهید زیباتر شوید پیشنهاد من به شما میکروبلیدینگ ابروست زیرا هم ظرافت و زیبایی آن بسیار است، هم در صورت استفاده از رنگهای با کیفیت با گذشت زمان از روی پوست شما محو می‌شود. شاید این بزرگترین مزیت این تکنیک باشد که شما بعد از دو یا سه سال به راحتی بتوانید ابروی خود را مجددا به شکلی متفاوت طراحی و میکروبلیدینگ نمایید بدون اینکه درگیرفرآیند سخت پاک کردن یا کاور کردن ابرو شوید که از بزرگترین مزیت های فیبروز ابرو است. میکروبلیدینگ فیبروز بسیار طبیعی است. این تکنیک اگر با سوزن و رنگ فیبروز توسط آرتیست رسمی آکادمی فی انجام شود به پوست مشتری آسیب کمی می رساند . رنگ های فیبروز فاقد هر گونه فلز سنگین است و ضرری برای بدن انسان ندارد. میکروبلیدینگ فیبروز اگر دست نخورده باقی بماند پس از مدتی از روی پوست محو می شود.

عوارض فیبروز ابرو

 • طراحی ابرو :
  برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی و طراحی ناخواسته و نامناسب مشتری می تواند از پیگمنتر درخواست نماید با نظارت و تایید ایشان مرحله به مرحله فرآیند طراحی را انجام دهد. یادتان نرود که هر تکنیکی از تاتو میکاپ نیست که اگر دلمان نخواست آن را به راحتی پاک کنیم
  ممکن است طرحی که امروز برای ابرویتان در نظر می گیرید به درد مثلا 10 سال آینده نخورد و در آن زمان این مدل ، طرحی نا زیبا به شمار آید. این مورد به خصوص برای ابروهایی که بر اساس مد روز طراحی می شوند صدق می کند . همانطور که طی چند دهه گذشته ابروهایی نازک با خطوطی مرتب مد بوده است و در حال حاضر ابروهای پهن و طبیعی تر پرطرفدار است . برای جلوگیری از بروز چنین مسئله ای پیگمنتر باید حرفه ای باشد و به مشتری مشاوره مناسب دهد. پیشنهاد ما طراحی متناسب با جام چهره مشتری است نه سلیقه او و مد روز . یادتان نرود هر انتخابی مسائل خاص خود را دارد
 • رنگهای خیلی تیره یا بد رنگ :
 • درصورتی که پیگمنتر به خوبی پوست را بشناسد ، ترکیب رنگ ها را بداند و با مشتری بطور صحیح مشاوره صحیح نماید و مشتری نیز انتظارات نامعقول نداشته باشد میتوان از موارد ناخواسته و نا معقول جلوگیری کرد.
 • قرینه نبودن طراحی و تاتو :
  پیگمنتر موظف است طرح نهایی و قرینگی آنها را با نظارت مشتری بررسی کرده و پس از تایید مشتری اقدام به انجام کار نماید. برای چک کردن قرینه بودن ابروها پیگمنتر می تواند از اپلیکیشن قرینه سازی استفاده نماید.

میکروبلیدینگ نیز همانند میکروپیگمنتیشن ابرو مزایای زیادی دارد که در کنار این مزیت ها باید به معایب آن نیز پرداخت. بهتر است مزایا و معایب فیبروز ابرو را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس از آن صرف نظر کرده و یا برای انجام آن اقدام نمود. درست است که میکروبلیدینگ فیبروز بسیار طبیعی است اما پس از مدتی کمرنگ و نچرال خواهد شد که شاید خوشایند شما نباشد. میکروبلیدینگ فیبروز خوشایند افرادی که خواهان تتوهای پر رنگ و ماندگار هستند نیست.
اگر میکروبلیدینگ فیبروز با متریال اورگانیک فیبروز انجام شود و فشار دست پیگمنتر مناسب باشد، مشکلی برای پوست مشتری بوجود نمی‌آید اما اگر از رنگهای حاوی سرب و فشار دست بالا میکروبلیدینگ انجام شود آسیب آن بیشتر از تتو یا میکروپیگمنتیشن است زیرا در این تکنیک بصورت ممتد پوست خراش برمیدارد. درصورت بالا بودن فشار دست خونریزی حین کار بیشتر خواهد بود و مشتری تا مرحله ترمیم ریزش زیادی خواهد داشت.

فیبروز ابرو در بارداری

انجام میکروبلیدینگ در دوران بارداری همانند سایر تکنیک های آرایش دائم صورت ممنوع است. رنگهای میکروبلیدینگ حاوی مقدار کمی فلز است که پس از نشست رنگ در لایه درم پوست، وارد خون مادر شده و از طریق مادر به جنین منتقل می شود و ممکن است علاوه بر ایجاد واکنشهای آلرژیک در بدن جنین باعث سقط جنین شود . گاهی من در گروه های تلگرامی سایر افراد فعال در این رشته شنیده ام که می گویند پس از ماه ششم یا هفتم اشکالی ندارد و پیگمنتر بدون بی حسی می تواند در دوران بارداری برای مادر میکروبلیدینگ انجام دهد که کاملا کذب است! هیچ منبع علمی تایید شده ای در خصوص مجاز بودن میکروبلیدینگ در دوران بارداری وجود ندارد

ریزش ابرو بعد از فیبروز

گاهی افرادی با ما تماس می گیرند که نگرانی آن ها ریزش موهای ابرویشان پس از میکروبلیدینگ است. یا خانم هایی با ما تماس می گیرند که می گویند ما قبلا ابرو داشتیم پس از تاتو موهای ابروی ما دچار ریزش شد. در پاسخ به تمامی این دوستان نگران و ناراحت باید بگوییم که اگر شما به یک پیگمنتر متخصص نه لزوما معروف مراجعه نمایید هیچ مسئله ای برای موهای ابروی شما بوجود نمی آید. در دوره های آکادمی فی اروپا به ما آموزش دادند که در قمستی از پوست کاشت رنگ داشته باشیم که هیچ برخوردی با ریشه یا فولیکول مو نداشته باشیم و هیچ آسیبی به پوست مشتری نرسانیم.

مراقبت های بعد از فیبروز ابرو

مشتری تا 3 روز بعد از میکروبلیدینگ ابرو باید از پماد A استریل چشمی استفاده نماید و ابرو را کمی چرب نماید . پس از سه روز مشتری استحمام نماید . سه روز اول هیچ آبی به موضع نخورد. برای دانستن مراقبتهای بیشتر آرایش دائم صورت به مقاله مراقبتهای بعد از تاتو مراجعه نمایید

حکم شرعی فیبروز ابرو

شستن ابرو تا یکساعت پس از فیبروز ابرو با استفاده از آب مقطر استریل یا آرام پاک کردن آن با دستمال انتی باکتریال اشکالی ندارد. تا سه روز پس از میکروبلیدینگ ابرو آب زدن به ابرو ممنوع است. برای وضو گرفتن می توان از وضوی جبیره استفاده کرد.

فیلم فیبروز

مشاوره رایگان

. اگر در انتخاب یکی از روش‌های آرایش دائم صورت مردد هستید می‌توانید با فرستادن عکس ابروی خود به شماره 09122475401 در واتساپ از مشاوره کاملا رایگان همکاران ما در آکادمی اسرا حسینی بهره مند شوید و با آگاهی کامل تکنیک مناسب ابروی خود را انتخاب نمایید. زیبا باشید و مهربان.

اسرا حسینی
من اسرا حسینی تلاش می‌کنم همواره بیاموزم و به بهترین شکل ممکن به دیگران آموزش دهم
 • پداگوژ و مربی رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور
 • مستر رسمی طراحی آموزشی از اتریش
 • نویسنده کاربردی‌ترین کتاب و راهنمای علمی و عملی
 • میکروپیگمنتیشن ، میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو به نام «خانم ها دیگه خرابکاری بسه!»
 • عضو رسمی آکادمی بین المللی فی اروپا ( فیبروز زیر نظر گرند مستر برانکو بابیک )
 • اولین تکنسین رسمی نانو ریمووال گروه ایرانیان زیر نظر مستر جوردی جوزف ناپونیلو
 • موسس و مدیر سایت اسرا حسینی
 • مدرس تمام تکنیک های روز دنیا با بیش از 20 عنوان آموزشی آرایش دائم صورت
 • دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران
جهت دریافت «خدمت» و شرکت در دوره های «آموزشی» با ما در تماس باشید
تضمین کیفت خدمات و آموزش در ایکادمی

6 دیدگاه دربارهٔ «فیبروز ابرو چیست»

 1. سلام جانم خسته نباشی دیگه نمیدونم چی بگم کارت حرف نداره ولطفا ولطفاگهو گاهی قیمت هم بزارمرسی عزیزم

  1. اسرا حسینی

   سلام عزیزم
   ممنونم پایدار باشید
   لطفا برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان با واتساپ 09122475401 در ارتباط باشید

 2. نرگس اولیایی

  سلام وقتتون بخیر.
  ببخشید می‌خواستم ببینم شما مشهدین یا تهران؟!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا