مژه چیست؟


واژه مژه از موی+ژه ساخته شده است به معنای موی ریز . در تبری بدان مژیک (مجیک) می‌گویند.
مژه موهایی است که سر پلک رشد می‌کند. پلک از چشم در مقابل نور آفتاب، گرد و خاک و رطوبت محافظت می‌کند.

تعداد مژه


پلکهای فوقانی ما بین 200 تا 300 مژه دارد ، در حالی که پلک تحتانی حدود 70 تا 100 مژه دارد. به طور متوسط ، به طور طبیعی روزانه 1 تا 5 عدد از مژه های ما می ریزند.

هر مژه برای رسیدن به طول مشخصی برنامه ریزی شده است.

چرخه رشد مژه

چرخه عمر مژه از سه مرحله تشکیل شده است:

  • آناژن
  • کاتاژن
  • تلوژن

مژه آناژن

آناژن : ۷ هفته اول رشد مژه‌ ها را آناژن یا فاز فعال رشد می‌ گویند. که مژه تقریباً ۳۰ درصد از کل اندازه انتهایی خود رشد کرده است.در این مرحله از رشد مژه ها بسیار ضعیف ، نازک و بی جان می باشدکه به آن مژه بیبی نیز می گویند که توانایی تحمل مژه مصنوعی را ندارد ( اجازه کار کردن روی مژه بیبی را نداریم). تغذیه رسانی و آب رسانی از سمت پیازچه در این مرحله بسیار زیاد است به همین علت ظرف 7 تا 10 روز 30 درصد مژه رشد می کند .

مژه کاتاژن

کاتاژن : در این مرحله که به آن فاز تأخیر نیز می‌گویند مژه جان گرفته و کمی ضخیم تر و بلندتر شده است. رشد مژه‌ ها متوقف و رشد فولیکول‌ های کوچک آغاز می‌ شود و حداکثر سه هفته زمان خواهد برد.

مژه تلوژن

تلوژن (استراحت یا ریلکسی) : این مرحله، آخرین مرحله قبل از ریزش و افتادن مژه است. بنابراین هر مژه در هر زمان، در یک فاز متفاوت قرار دارد و به همین دلیل است که ما متوجه خالی شدن و افتادن مژه‌‌ ها نمی‌ شویم؛ زیرا آنها به طور همزمان نمی‌ریزند. اگر مژه‌‌ های شما به علت سوختگی از بین رفته باشد، رشد مجدد آنها به زمان بیشتری نیاز دارد. سن، وراثت و تغذیه افراد نیز در مدت زمان رشد تأثیر خواهد داشت. در جوانها به علت ساختار و فعالیت بدنی‌ شان، رشد مژه‌ ها سریعتر خواهد بود. حداکثر زمان رشد یک مژه ۱۲ هفته است.

جهت دریافت خدمات و ثبت نام در دوره های آموزشی تخصصی و تضمینی ما با آکادمی اسرا حسینی در تماس بگیرید .
ساعت پاسخگویی 10 الی 19 به جز روزهای تعطیل

اسرا حسینی

من اسرا حسینی تلاش می‌کنم همواره بیاموزم و به بهترین شکل ممکن به دیگران آموزش دهم زیرا معتقدم هر پیگمنتر خوبی مدرس خوبی نیست و خوب آموزش دادن خود یک مهارت است که هر کسی آن را ندارد.

در مورد من : مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور مستر رسمی آکادمی MPT اتریش نویسنده کابردی ترین کتاب علمی و عملی میکروپیگمنتیشن ، میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو به نام «خانم ها دیگه خرابکاری بسه!»  آرتیست رسمی آکادمی بین المللی فی اروپا ( فیبروز ) تکنسین رسمی نانو ریمووال با مواد فی ریمووال موسس سایت اسرا حسینی AsraHosseini.com • موسس سایت نانو ریمووال NanoRemoval.ir مدرس تمام تکنیک های روز دنیا بیش از 20 عنوان آموزشی آرایش دائم صورت دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران برای توضیحات بیشتر روی اسرا حسینی کلیک کنید

مقالات مرتبط

جهت شرکت در دوره های آموزشی ما با اسرا حسینی تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست