شامپوی فری سولفات یا بدون سولفات

سولفات در شامپو

شامپوی فاقد سولفات و سدیم
شامپوی فاقد سولفات و سدیم

سولفات چیست

سولفات ها نمک های سولفوریک اسید ها هستند که یک ماده شیمیای خشن محسوب میشود که در تمامی شوینده ها ازجمله شامپوها موجود می باشد که باعث کف و چربی زدایی در مو و پوست هستند و در تماس مستقیم با پوست و مو باعث تحریک پوست و موی انسان می شود و التهاب و خشکی را برای مو و پوست به ارمغان می آورند.

برای رزرو وقت برای رنگ و مش و انواع آمبره و درمان موی آسیب دیده با شماره 09122475401 تماس بگیرید .

 شامپوی بدون سولفات چیست ؟

 

شامپوی بدون سولفات
شامپوی فری سولفات

شامپوی بدون سولفات به شامپوی ی گفته می شود که در ترکیبات آن ازسه مورد که شامل سدیم لوریل سولفات ،سدیم لوریل اتر سولفات و آمونیوم لوریل سولفات و مشتقات آن استفاده نشده باشد.

سولفات در شامپو

برای اینکه متوجه شویم شامپویی سولفات دارد یا خیر ؟ باید به  فهرست ترکیبات  تشکیل دهنده آن مراجعه کنیم و کلمه سولفات را که با علامت اختصاری SLS   /SLES  مشخص می شود را درآن جستجو کنیم معمولا شامپوهای سولفات دار یک یا تعدادی از انواع سولفات را دارد که در فهرست مواد تشکیل دهنده  درج شده است.حتما به فهرست تشکیل دهنده شامپوها توجه نماییدخوشبختانه قانونی وجود دارد که شرکت های سازنده باید مواد تشکیل دهنده محصول را به ترتیب میزان استفاده شان روی محصول درج کنند در فهرست، ترکیبات  تشکیل دهنده  را از بالا به پایین به ترتیب بیشتر به کمتر بودن می نویسند . حالا اگر ترکیبات سولفات در بالای فهرست باشد به این معنی است که میزان سولفات استفاده شده در محصول زیاد می باشد و اگر سولفات در وسط یا پایین فهرست باشد یعنی میزان سولفات  این شامپو زیاد نیست .
برای رنگ کردن موی سفید خود به مقاله چگونه موی سفید را رنگ کنیم مراجعه نمایید .

آیا سولفات ها مضر هستند ؟

سوالی که پیش می اید این است که آیا سولفات ها مضر هستند یا خیر ؟ اگر منظور از مضر بودن سرطان زا بودن آنهاست ، خیر سرطان زا نیستند و اگر منظور از مضر بودن محرک بودن این ماده است بله سولفات ها محرک هستند که در ادامه کاملا مبحث را باز  می کنیم

تحریک کنندگی سولفات ها

اگر شما لوریل سولفات را در تماس مستقیم با پوست قرار دهید پوست را تحریک می کند . اگر شامپوی حاوی سولفات با چشم ها در تماس باشند چشم را می سوزانند  اگر در شامپوغلظت بالایی از سولفات ها استفاده شده باشد باعث خشکی و خارش پوست سر می شود و مو در اثر استفاده از آن خشک می شود .

سولفات  یک ماده شیمیایی خشن است که هرچقدر میزان سولفات در شوینده ها بیشتر باشد تحریک کنندگی ، خارش و خشکی کنندگی ببشتری خواهد داشت .اگر میزان سولفات موجود در شوینده ها بیشتر از 2 درصد باشد باعث تحریک و خشکی پوست می گردد.
سولفات زیاد چربی مفید مو را ازبین می برد همچنین رطوبت مورد نیاز پوست و مو را به خود جذب می کند در حالی که پوست و موی ما به درصدی از چربی مفید نیاز دارد و رطوبت باعث سلامت و شادابی پوست و مو می باشد  بنابراین شوینده هایی که میزان سولفات زیادی دارند باعث خشکی و شکنندگی پوست و مو می باشند .

چگونه میتوان سولفات ها را ملایم کرد ؟

 بعضی از ترکیبات باعث می شود تحریک کنندگی سولفات ها کاهش یابد. اگر سدیم لوریل سولفات  با بتائین ( کوکامیدوپروپیل بتائین ) ترکیب شود میزان تحریک کنندگی آن به حداقل می رسد.

نکته دیگر این است که سولفات ها باشستشو از روی سطح پوست و مو کاملا پاک می شوند بنابرین با خوب شستشو دادن مو و خوب ابکشی کردن مو می توان میزان تحریک پذیری مو و پوست را به حداقل رساند بنابراین اگر فرمولاسیون شامپویی خوب طراحی شده باشد با وجود داشتن سولفات می تواند ملایم باشد و اگر شستشویی دقیقی  داشته باشید وآبکشی خوبی انجام دهید می توانید تحریک کنندگی سولفات ها را به حداقل برسانید .

مزایا و معایب سولفات ها

سولفات ها معایب و مزایایی دارند مزایای سولفات ها این است که خوب پاک می کنند ، با دیگر مواد شیمیایی قابل ملایم سازی اند ، ارزان هستند و سرطان زا هم نیستند .

معایب سولفات ها این است که ذاتا خشن هستند و اگر در غلظت بالا استفاده شوند باعث تحریک و خارش پوست و مو می شوند .

اگر پوست و مو را خوب آبکشی نکنید باعث خشکی پوست و مو می شوند.

  سولفات ها برای چه کسانی مناسب نیست ؟

در مورد سولفات ها صحبت کردیم و به طور خلاصه متوجه شدیم سولفات ها باعث کف کردن و چربی زدایی آلودگی ها از پوست و مو می گردد . اگر میزان سولفات کمتر از دو درصد باشد استفاده از آن برای موی چرب مناسب است اما اگر میزان  سولفات زیاد باشد دسته ای از افراد نمی توانند از آن استفاده کنند و این دسته حتما باید از شامپوی فری سولفات یا فاقد سولفات استفاده کنند

اولین دسته افرادی هستند که موی خود را کراتینه صافی یا کراتینه احیا انجام داده اند

برای شرکت در دوره آموزشی ( رنگ و مش و کوتاهی و درمان موی آسیب دیده و کراتین ) با مدرک بین المللی برای مهاجرت ، اخذ جواز سالن و آموزشگاه زیبایی و مهاجرت با شماره 09122475401 تماس بگیرید .

شامپوی فری سولفات یا فاقد سولفات برای موی کراتینه شده
شامپوی فری سولفات یا فاقد سولفات برای موی کراتینه شده

 دسته دوم افرادی هستند که روی موی خود از خدمات درمانی مانند بوتاکس ، آرژنین تراپی و پلکس درمانی و درمان های دیگر استفاده نموده اند .  

دسته سوم افرادی که موی خود رنگ و مش کرده اند

دسته چهارم افرادی که موهای فر ، خشک و وزی دارند ممکن است فردی روی موی خود هیچ کار شیمیایی انجام نداده باشد اما ذاتا موی شکننده و آسیب پذیری داشته باشد این افراد هم برای حفظ سلامت موی خود بهتر است از شامپوی بدون سولفات استفاده کنند .   

نکته مهم شامپوی فری سولفات و شوره سر

در استفاده طولان ی مدت از شامپوی فری سولفات ممکن است موی شما دچار شوره سر شود برای پیشگیری از شوره زدن اگر هفته ای سه بار موی خود را شامپو می کنید 2 بار را با شامپو فری سولفات انجام دهید و 1 بار هم با شامپوی معمولی و سولفات دار .

نگران کراتین و درمان خود نباشید

اگر خدمات درمانی مانند پروتیین تراپی ، آرژنین تراپی ، پلکس ، کراتین صافی یا احیا یا انزاین درمانی انجام داده اید و در کنار شامپوی فری سولفات یک شامپوی معمولی هم استفاده می کنید به این نکته توجه کنید .
در زمان شامپو کردن با شامپوی معمولی شامپو را با مقدار کمی آب رقیق ذکتنید و فقط روی ریشه ها بزنید و ساقه ها را به مقداری ماسک مو اغشته کنید و ساقه را شامپو نکنید تا در زمان ابکشی ساقه ها در امان باشند و اثر درمان و کراتین کم نشود.
با این راهکار قطعا هم موی شما شوره نمی زند ، هم خوب تمیز می شود و هم درمانتان نتیجه بخش و ماندگار باقی می ماند .

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله رنگهای بدون آمونیاک مراجعه نمایید .

برای دیدن نمونه های رنگ موی امسال به مقاله رنگ و مش های جدید مراجعه نمایید .

برای شناخت تکنیک ها و کسب ایده ی نو می توانید به مقاله رنگ و مش موی کوتاه و رنگ و مش سال 2023 مراجعه نمایید .

برای شرکت در دوره آموزشی ( رنگ و مش و کوتاهی و درمان موی آسیب دیده و کراتین ) با مدرک بین المللی برای مهاجرت ، اخذ جواز سالن و آموزشگاه زیبایی و مهاجرت با شماره 09122475401 تماس بگیرید .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
جهت استفاده از تمامی امکانات سایت نظیر خرید محصول، دانلود فیلم های آموزشی رایگان و گذاشتن دیدگاه ثبت نام الزامی است
لطفا شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کد تایید برای شما SMS گردد
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
اسکرول به بالا