حکم شرعی اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

حکم کاشت مژه

انسان میل ذاتی به زیبایی دارد و همین مسئله گاهی سبب می شود تا برای رسیدن به کمال ظاهری دست به هر کاری بزند و راههایی برای آراستن خود پیدا کند. مژه تاثیر بسزایی در ظاهر افراد دارد و می تواند جلوه ی زیبایی به صورت شما دهد. برخی از افراد به دلایل مختلف از دلایل ژنتیکی گرفته تا در اثر حوادث یا استفاده از برخی از داروها و یا قرار گرفتن تحت برخی از درمان ها مژه های کم پشتی دارند و نسبت به کاشت مژه اقدام کرده اند. کاشت یا اکستنشن مژه تکنیکی است که در آن هر تار مژه مصنوعی با چسب مخصوص به مژه ها چسبیده می شود و با شست و شو از بین نمی رود. در هر حال، کسی که چنین عملی انجام داده است، اگر نتواند در وقت وضو یا غسل آن مانع را برطرف کند و یا برطرف کردن آن مشقت داشته باشد، طبق حکم کاشت مژه در اسلام باید به وظیفه غسل و وضوى جبیره اى عمل کند؛ یعنى با دست مرطوب، مانع را مسح نماید. اما درصورتی که چسب در انتهای مژه نبوده و روی پوست نریزد، غسل و وضو بدون اشکال خواهد بود. البته این فرض بسیار نادر است. در ادامه احکام و استفتائات مراجع عظام تقلید را در مورد حکم کاشت مژه برای غسل و وضو بخوانید:

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی):

نظر آیت الله خامنه ای درمورد حکم کاشت مژه اینست که اگر پیش از انجام این کار در شرایطی هستید که احتیاج به انجام غسل و وضو ندارید (ایام حیض)؛ به ذاته مشکلی ندارد، ولی درصورتی که میخواهید غسل کنید و این کار مانع رسیدن آب به اعضای وضو و غسل شود، اشکال دارد و مجاز نیست.

چنانچه پس از انجام اکستنشن متوجه شدید که مانع وضو هست، حکم کاشت مژه این است که اگر درآوردنش موقع وضو و غسل برای شما ممکن باشد و حرج و مشقت نداشته باشد، وضو و غسل با وجود چنین مانعى باطل است و اگر درآوردنش ممکن نباشد و یا همراه با حرج و مشقت باشد، ایجاد چنین مانعى که موجب تبدّل وظیفه وضو و غسل به وضو و غسل جبیره اى مى شود، اگر در غیر وقت نماز باشد، مانع ندارد ولى در وقت نماز باید وضو یا غسل را انجام دهد بعد مبادرت به ایجاد مانع نماید و اگر نتواند در وقت وضو یا غسل آن مانع را رفع کند و یا برطرف کردن مانع حرج و مشقت داشته باشد، باید به وظیفه غسل و وضوى جبیره اى عمل کند؛ یعنى با دست مرطوب مانع را مسح نماید.

برای دسترسی به مقاله ی انواع افکت ها در اکستنشن مژه رونوشته آبی کلیک کنید

برای دریافت خدمات اکستنشن مژه و لیفت و لمینت ابرو در سالن حرفه ای اسرا حسینی با شماره واتساپ 09122475401 در ارتباط باشید.

حضرت آیت الله هادوی تهرانی (دامت برکاته):

نظر آیت الله هادوی تهرانی درمورد حکم کاشت مژه اینگونه است که اگر چسب، قسمت انتهای مژه را نگیرد و روی پوست نریزد مانع وضو و غسل نیست، در غیر اینصورت باید برای وضو و غسل مانع را رفع کند و اگر امکان برطرف کردن آن وجود ندارد و یا باعث عسر وحرج می شود باید به وظیفه جبیره عمل کند.

..برای شرکت در دوره های آموزشی اکستنشن مژه و لیفت و لمینت ابرو در سالن حرفه ای اسرا حسینی با شماره واتساپ 09122475401 در ارتباط باشید

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی (مد ظله العالی):

آیت الله العظمی نوری همدانی درخصوص حکم کاشت مژه برای غسل و وضو میگوید: در صورتیکه مانع وصول آب به پوست و مواضع غسل یا وضو باشد اشکال دارد و برای غسل یا وضو باید ازاله شود.

برای دسترسی به مقاله ی لیفت و لمینت ابرو رونوشته آبی کلیک کنید.

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):

حکم کاشت مژه از منظر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی این چنین است که اگر آرایشگر نامحرم بوده و یا این کار مانع از رسیدن آب در وضو و غسل به بدن باشد حرام است ولی در صورت ارتکاب، باید علاوه بر وضو و غسل جبیره ای احتیاطاً تیمم بدل از غسل یا وضو هم بنماید.

برای دسترسی به مقاله ی حساسیت و قرمز شدن چشم ها بعد از اکستنشن مژه رونوشته آبی کلیک کنید.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):

آیت الله مکارم شیرازی درباره ی حکم کاشت مژه میگوید که اگر در اکستنشن مژه، موادی استفاده شود که در مجموع به اندازه یک عدس باشد مجاز است و مانع رسیدن آب به اعضای غسل و وضو نمی شود ولی اگر بیش از مقدار یک عدس باشد و مانع رسیدن آب به بدن شود، ایراد دارد و مجاز نیست.

برای دریافت خدمات اکستنشن مژه و لیفت و لمینت ابرو در سالن حرفه ای اسرا حسینی با شماره واتساپ 09122475401 در ارتباط باشید.

حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):

نظر آیت الله سیستانی درمورد حکم کاشت مژه به این صورت است که اگر مانع رسیدن آب به مژه ها هر چند به نحو جزئی شود جایز نیست.

اسرا حسینی
من اسرا حسینی تلاش می‌کنم همواره بیاموزم و به بهترین شکل ممکن به دیگران آموزش دهم
  • پداگوژ و مربی رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور
  • مستر رسمی طراحی آموزشی از اتریش
  • نویسنده کاربردی‌ترین کتاب و راهنمای علمی و عملی
  • میکروپیگمنتیشن ، میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو به نام «خانم ها دیگه خرابکاری بسه!»
  • عضو رسمی آکادمی بین المللی فی اروپا ( فیبروز زیر نظر گرند مستر برانکو بابیک )
  • اولین تکنسین رسمی نانو ریمووال گروه ایرانیان زیر نظر مستر جوردی جوزف ناپونیلو
  • موسس و مدیر سایت اسرا حسینی
  • مدرس تمام تکنیک های روز دنیا با بیش از 20 عنوان آموزشی آرایش دائم صورت
  • دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران
جهت دریافت «خدمت» و شرکت در دوره های «آموزشی» با ما در تماس باشید
تضمین کیفت خدمات و آموزش در ایکادمی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا