چگونه رنگ موی مناسب با چهره خود را انتخاب کنیم

انتخاب رنگ موی مناسب با چهره و رنگ پوستتان تا حدودی به سلیقه و ذوق شما بستگی دارد اما انتخاب رنگ موی مناسب ، چهره تان را جذاب تر و حالت موی تان را زیباتر می کند و از همه مهمتر اینکه می تواند روی سن شما اثر بسزایی بگذارد مثلا انتخاب یک رنگ نامناسب با چهره تان می تواند چهره شما را تکیده و مسن تر نشان دهد یا برعکس .

برای رزرو وقت برای رنگ و مش و انواع آمبره و درمان موی آسیب دیده می تونید با شماره 09122475401 تماس بگیرید .


انتخاب یک رنگ موی جذاب و متناسب ، چهره شما را شاداب تر و جوان تر نماید و معایب چهره را تا حدودی پنهان نماید مهم نیست که دنبال چهره ای خاص ( غیر متعارف ) یا چهرهای طبیعی هستید در هر صورت انتخاب رنگ انتخابی شما باید متناسب و سازگار با چهره و پوستتان باشد و به جذابیت و زیبایی شما بیفزاید در این مقاله به مواردی که می تواند در انتخاب رنگ موثر باشد پرداخته ایم.

اگر خودتان در منزل قصد دارید که موی خودرا رنگ کنید میتوانید به مقاله های مرتبط در این زمینه مراجعه نمایید که شامل رنگ کردن موی خود در منزل ، شناخت واریاسیون ها ، انواع اکسیدان است .

شناخت تن رنگی پوستتان

شناخت تن رنگی پوست تان کمک بزرگی به انتخاب رنگ مناسب می کند .در ادامه چند فاکتور مهم برای شناختتن رنگی پوست تان را توضیح می دهم .

آیاپوست گرمی دارید؟

حتما پوست گندمی یا پوست سبزه را شنیده اید ،افرادی که پوستشان تن زردی دارد وبرای برنزه شدن نیاز به آفتاب گرفتن ندارند یا در صورت آفتاب گرفتن پوست شان نمی سوزد پوست تن گرم دارند.
برای پوست های گندمی ، رنگ هایی مانند سایه های قهوه ای مانند شکلاتی تیره ، بلوطی و موکا مناسب برای رنگ زمینه موهایشان است .
برای پوست سبزه بهتر است برای رنگ زمینه از رنگ قهوه ای عسلی ، شرابی ،قهوه ای طلایی استفاده نمایند و برای لایت موهایتان می توانید از رنگهای روشن و گرم مانند طلایی و آفتابی و عسلی استفاده نمایید معمولا لایت های روشن و طلایی به این افراد خیلی می آید و چهره شان را باز و زیباتر می نماید .

برای شرکت در دوره آموزشی ( رنگ و مش و کوتاهی و درمان موی آسیب دیده و کراتین ) با مدرک بین المللی برای مهاجرت ، اخذ جواز سالن و آموزشگاه زیبایی و مهاجرت با شماره 09122475401 تماس بگیرید .

اثر رنگ روشن در افراد با پوست گرم

 • افراد با پوست گرم انواع مختلفی دارند اگر شما پوست گرم و صورت لاغری دارید انتخاب رنگهای تن قهوه ای و طلایی یا قهوه ای و زرد صورت شما را بازتر و پرتر (تپل تر ) نشان می دهد.
 • اگر پوست شما گرم ( سبزه یا گندمی است ) و دارای چشمان قهوه ای و عسلی یا مشکی هستید و علاوه بر آن چشمانتان ریز یا فرو رفته است با انتخاب رنگهای روشن و همچنین تغییر رنگ ابرویتان باعث درشت تر و بزرگتر به نظر رسیدن چشمانتان می شوید همچنین چشمانتان از حالت فرو رفتگی خارج شده و سایه موی روشن شما روی شفافیت و براق شدن چشمان شما اثر می گذارد و چهره تان جذابیت بیشتری پیدا می کند .

  • برای رزرو وقت برای رنگ و مش و انواع آمبره و درمان موی آسیب دیده می تونید با شماره 09122475401 تماس بگیرید .
 • اگر شماپوست گرمی دارید و صورتتان لک های قهوه ای و مشکی دارد با انتخاب تن های روشن قهوه ای و زرد و طلایی از تیرگی لک ها کاسته و نوعی خطای دید در کمتر دیده شدن لک ها ایجاد می کنیدبنابراین پوستتان نسبت به گذشته جذابت تر و روشن تر به نظر می رسد .
 • انتخاب رنگ های تن گرم مانند قهوه ای و کرم باعث می شود شما خیلی نیاز به آرایش نداشته باشید تا به وسیله آن به صورتتان رنگ و لعاب ببخشید و از بی روحی و رنگ پریدگی پوستتان جلوگیری می کند .

چگونه رنگ پوست خود را تشخیص دهیم

 • یکی از راههای تشخیص تن رنگی پوست توجه به رگ های روی بازوان است به طور معمول افرادی که پوست گرمی دارند رگ های روی بازوها سبزرنگ است.
 • راه دیگری برای تشخیص تن رنگ پوست وجود دارد شما می توانید یک تکه کاغذ یا دستمال کاغذی را کنار پوست صورتتان قرار دهید اگر تن پوستتان به زردی می زد یعنی تن پوست شما گرم است و باید برای رنگ موی خود از تن های گرمی مانند قهوه ای و کرم و طلایی استفاده نمایید تا جذابتر و دل رباتر شوید .
 • • افرادی که پوست گرمی دارند معمولا چشمان تیره ای همچون قهوه ای و سیاه دارند. موهای آن ها سیاه، قهوه ای، بلوند، قرمز است.

آیا پوست سردی دارید؟

افرادی که رنگ پوست شان تن سردی دارد، پوست چهره شان به صورتی می زند آن ها معمولا در برنزه کردن دچار سوختگی می شوند یا دیرتر رنگ می گیرند این افراد با رنگ های آبی، قرمز، بنفش ظاهر خوبی خواهند داشت. جواهرات نقره ای معمولا برای این پوست ها عالی است.

تشخیص پوست سرد

 • • افرادی که تن پوستی سرد دارند معمولا رنگ چشم های روشنی همچون آبی، سبز یا خاکستری یا میشی و عسلی دارند این افراد موهای سرشان به رنگ بلوند،خرمایی یا قهوه ای است.
 • وقتی به بازوان افرادیکه پوست سردی دارند توجه نماییم رگ هایشان به رنگ آبی می باشد .

افراد با پوست سرد چه رنگ مویی را انتخاب نمایند

افرادی که پوست صورت شان تن سرد و صورتی دارد بهتر است ازلایت های به رنگ مانند نقره ای ، دودی ، بلوند پلاتینه و درکل از خانواده رنگهای سرد استفاده نمایند برای اطلاعات بیشتر به مقاله واریاسیون ها و رنگهای گرم و سرد مراجعه نمایید

برای شرکت در دوره آموزشی ( رنگ و مش و کوتاهی و درمان موی آسیب دیده و کراتین ) با مدرک بین المللی برای مهاجرت ، اخذ جواز سالن و آموزشگاه زیبایی و مهاجرت با شماره 09122475401 تماس بگیرید .

بررسی کنید شاید رنگ پوست شما خنثی باشد

برخی از افراد هیچ کدام از پوست های سرد یا گرم را ندارند و رنگ پوست شان خنثی است. این افراد صورتی یا سایه زرد مشخصی روی پوست خود ندارند. رگ های آن ها به طور واضح آبی یا سبز نیست. افرادی که چنین پوستی دارند می توانند هر رنگی را انتخاب کنند.

نکات موثر در انتخاب رنگ متناسب باپوست گرم وسرد

• برای پوست گرم، قهوه ای تیره، قهوه ای گرم، قهوه ای طلایی، طلایی گرم و هایلایت قرمز و سایه بلوند طلایی عالی خواهد بود. به دنبال رنگ هایی باشید که پایه طلایی یا قرمز و نارنجی دارند. این رنگ ها ظاهر خوبی روی چهره شما خواهند داشت. برای افرادی که پوستشان تن سرد دارد استفاده ازلایت های فانتزی آبی،بنفش و خاکستری و انواع رنگ های شرابی مانند شرابی بنفش و شرابی صورتی توصیه می گردد .

نکته مهم : رنگ چشمان عسلی بین افراد از خانواده تن پوست گرم و تن پوست سرد و تن پوست خنثی مشترک است .و انتخاب رنگ مو براساس رنگ پوست است نه صرفا رنگ چشم ها .

تست کنید

 • تست کردن رنگ انتخابی به شما امکان انتخاب بهتر را فراهم می کند .به قول قدیمی ها مشت نمونه خروار است بهتر است ریسک نکنید ورنگ اانتخابی راروی تکه ای از موهای خود تست کنید.
 • بخش کوچکی از موها را با گیره ببندید. این بخش را رنگ کنید تا ببینید چه ظاهری برایتان ایجاد می کند. به کمک این تست می توانید از بروز فاجعه جلوگیری کنید اگر بخواهم پیشنهاد بهتری به شما بدهم توصیه می کنم یک تکه موی مصنوعی از رنگ دلخواه را روی جلوی مویتان قرار داده و آن را کاملا ارزیابی کنید سپس تصمیم نهایی را بگیرید

لایت یا هایلایت کنید

 • اگر هنوز نمی دانید که چه رنگی و چه کاری روی مویتان انجام دهید بهتر است که لایت یا هایلایت را با تن رنگی که مناسب پوستتان است امتحان کنید چون در اینصوررت اگر از این رنگ خوشتان نیامدکل مو رادرگیر رنگ نکرده اید و رنگ مویتان به ذوقتان نمی خورد و از طرفی درگیر رنگ ریشه نمی شوید اگر فرق لایت و های لایت را نمی دانید می توانید به مقاله رنگ و مش مراجعه نمایید .

کلاه گیس بپوشید

 • اگر با تست گرفتن نمی توانید تصمیم بگیریدو دلتان می خواهدکه قبل از رنگ کردن موها ظاهر آن را مشخص کنید، کلاه گیس بپوشید کلاه گیس ها با رنگ های مختلفی در فروشگاهها موجود است وشما می توانید ابتدا یک گلاه گیس را تست کنید تا بدون رنگ کردن موها ایده خوبی در مورد نوع رنگ خود پیدا کنید یا اگر از رنگ کردن منصرف شده یا مردد هستید می توانید از کلاه گیس استفاده نمایید مطمئن شوید که کلاه گیس با کیفیتی را امتحان می کنید تا رنگ مناسبی را برای خود بیابید .

از یک آرایشگر حرفه ای مشاوره بگیرید

 • اگر می خواهید موهای خود را به رنگ خاصی در بیاورید مطمئن شوید که تصویر آن رنگ را به همراه دارید.
 • همراه داشتن عکس شما را مطمئن می سازد که آرایشگر رنگ مدنظرتان را به طور دقیق تشخیص می دهد.
 • واژه های کلی همچون قرمز، آبی یا بلوند را به کار نبرید.
 • .از واژه هایی همچون خاکستری، کاراملی، عسلی یا اسپرسو در زمانی استفاده کنید که واقعا می دانید چه می خواهید.
 • .قبل از رنگ امیزی موی خود بهتر است که با آرایشگر خود مشورت کنید و با آگاهی و اطلاعات کامل موی خود را رنگ کنید.

ابروهای خود را فراموش نکنید

 • اگر موهای تیره ای دارید و بلوند را انتخاب کرده اید بهتر است ابروهای خود را هم رنگ کنید.
 • یک تغییر یک یا دو درجه ای روی ابروی خود ایجاد کنید.
 • همیشه توصیه می شود رنگ ابرو یک درجه تیره تر از رنگ موها باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
جهت استفاده از تمامی امکانات سایت نظیر خرید محصول، دانلود فیلم های آموزشی رایگان و گذاشتن دیدگاه ثبت نام الزامی است
لطفا شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کد تایید برای شما SMS گردد
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
اسکرول به بالا