راهنمای رنگ کردن موی سفید در خانه

دکلره یا رنگ کردن موی سفید دردسرهای خودش را دارد و خیلی از بانوان این تجربه را دارند که پس از رنگ کردن موی سفید چندبار که به حمام می روندو مو شسته می شودرنگ موی شان از بین می رود و سفیدی ها بیرون می زند و موها ظاهر زشتی پیدا می کند در این مقاله از سایت اسرا حسینی به رنگ کردن موی سفید در منزل می پردازیم اگر تجربه رنگ کردن مو در منزل را ندارید و اولین بار است که می خواهید این کار را انجام دهید بهتر است به مقاله رنگ کردن مو در خانه مراجعه نمایید .

دلایل سفید شدن موها

 • سن و سال : با بالا رفتن سن موها شروع به سفید شدن می نماید اما به طور معمول پس از 35 سالگی موها از قسمت شقیقه به صورت تار به تار شروع به سفید شدن می نماید
 • استرس زیاد : در دنیای مدرنیته امروز استرس از مهمتری عوامل سفیدی موها در آقایان به شمار می رود
 • اختلالات هورمونی : در بانوان مهمترین عاملی که باعث سفیدی موها می گردد اختلالات هورمونی است .
 • داروهای خاص : استفاده از دارو هایی مانند داروهای اعصاب یا تیروئید باعث سفیدی مو می گردد .
 • شوک ناگهانی : یکی از مهمترین عواملی است که ممکن است فرد دچار سفیدی زودرس موها گردد .

رنگ کردن موی سفید

برای رنگ کردن موی سفید شما می توانید از سه روش استفاده نمایید که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم:

 • رنگ کردن موی سفید به روش مردانساژ
 • رنگ کردن موی سفید به روش شامپو شیمیایی
 • رنگ کردن موی سفید به روش پیگمنت تراپی

رنگ کردن موی سفید به روش مردانساژ

اگر موی شما سفیدی کمتر از 20% دارد یعنی تعدادی تار سفید و پراکنده در قسمت شقیقه ها دارید، قبل از رنگ کردن موها ابتدا مقداری اکسیدان شماره 2 (9%) یا 3 ( 12%) را به قسمتهای سفید بزنید و 15 دقیقه صبر نمایید. سپس اکسیدان را با پنبه یا حوله یکبار مصرف پاک کنید.پس از آن رنگ اصلی را روی موی خود بگذارید . زمانی که موها سفیدمی شوند پولک مو بسته می شود و رنگ پذیری مو کم می گردد. در روش مردانساز برای پوشش سفیدی مو با قرار دادن اکسیدان ،مو تحریک شده و پولک موی سفید باز می گردد و مو رنگ می گیرد .
توجه در تکنیک مردانساژ برای پوشش موی سفید بعد از اکسیدان موها اصلا شسته نمی شود .

رنگ کردن موی سفید به روش شامپو شیمیایی

شامپو شیمیایی برای رنگ کردن موهای سفید بالای 20% است و برای روشن کردن مو تا پایه 7 یعنی یک دکلره سریع و کوتاه مدت برای تحریک پولک مو و رنگ پذیری بهتر و بیشتر مو ،در این روش یرای رنگ کردن موی سفید ابتدا 30 گرم پودر دکلره آبی ( معادل یک پیمانه دکلره ) به همرا ه اکسیدان 6% ( یک و نیم برابر پودر )و کمی شامپو را ترکیب نموده روی کل مو زده و به مدت 10 دقیقه روی مو ماساژ می دهیم سپس مو را آبکشی نموده خشک می کنیم و رنگ اصلی و مورد نظرمان را روی مو می گذاریم .

رنگ کردن موی سفیدبه روش پیگمنت تراپی

در روش پیگمنت تراپی برای پوشش سفیدی مو در مرحله اول رنگ مورد نظر را باید از سری نچرال انتخاب نمایید مثلا اگر می خواهید از سری رنگ دودی شماره 7 استفاده نمایید ابتدا رنگ شماره 7/0 را روی مو می گذاریم و 20 دقیقه صبر می کنیم سپس رنگ مورد نظر خود را روی مو قرارداده وسپس 35 دقیقه صبر نمایید و موی خود را بشوییدتوجه داشته باشید بعد از مرحله اول نیازی به شستشوی مو نیست رنگ دوم را روی همان مو تکرار کنید .

نکات مهم در پوشش دهی موی سفید

 • سری رنگ های طبیعی یا نچرال که با حرف N مشخص می شوند، بهترین گزینه برای رنگ کردن موهای سفید است زیرا این گروه رنگ های خالص و اصلی اند و ماندگاری بیشتری دارند.
 • برای رنگ کردن موهای سفید به پراکندگی موی سفید توجه نمایید اگر میزان سفیدی موی شما زیاد است از قسمت جلوی مو یا شقیقه ها رنگ کردن مو را شروع نمایید
 • هر چقدر میزان سفیدی مو بیشتر باشد باید مقدار رنگ طبیعی یا همان اصلی در ترکیب رنگ، بیشترباشد .

چه رنگی سفیدی مو را می گیرد

 • بعضی ازموهای سفید در رنگ پذیری بسیار مقاوم و لجباز هستند برای این موها از سری رنگهای سوپر قوی یا سوپر نچرال استفاده نماییدوقتی برای خرید رنگ به کاتالوگ های رنگ مو نگاه می کنید رنگ هایی را می بینید که پس از شماره رنگ مورد نظر شما بعد از ممیز یک یا دوصفر دارند مانند 3/0 ، 4/0 ،5/0 یا 6/00 5/00 و …رنگهایی که دارای یک صفر هستند از خانواده نچرال و رنگ هایی که دارای دو صفر هستند از خانواده سوپر نچرال هستند و هر دو خانواده از رنگهای قوی و مناسب برای پوشاندن موی سفید هستند در مقاله های اموزشی برای دوره های حرفه ای تفاوت این رنگ ها با یکدیگر توضیح داده شده است

رنگ موی دودی برای موهای سفید

 • در رنگ کردن موی سفید،رنگ انتخابی شما بسیار مهم است و در چهره تان بسیار اثر گذار است از این روشما می توانید از رنگ های گرم مثل عسلی، طلایی، شکلاتی، نسکافه ای، کاراملی و مسی که گزینه های مناسبی اند استفاده نمایید زیرا سفیدی مو خودش سایه روشن سرد در موها ایجاد می کند و وقتی شما رنگ های سرد به خصوص نقره ای یا دودی و خاکستری می گذارید، ممکن است رنگ روی موهای شما خیلی بی روح جلوه کندو چهره تان مسن تر به نظر برسد بنابراین توصیه می کنیم از رنگهای دودی و خانواده سرد برای پوشش سفیدی موی خود استفاده نکنید

اکسیدان مناسب برای موی سفید

 • از اکسیدان یک یا همان 6% در ترکیب رنگی خود استفاده کنید زیرا هم دو رنگی در موها به وجود نمی آید و هم چون ضعیف تر است باعث می شود در اثر تکرار شستشو ، رنگ مدت زمان بیشتری روی موها بماندو همچنین پوست سرتان از کشیدگی و خشکی و التهاب در امان است .

شامپو رنگ برای موی سفید

گاهی پیش می آید که ما عجله داریم و فرصت کافی برای انجام مراحلی که در بالا ذکر شدنداریم حالا چاره کار چیست ؟ بهترین پیشنهاد اسرا حسینی استفاده از شامپوی رنگ می باشد که موقتا سفیدی شما را پوشانده و به قول معروف کارراه انداز است مثلا می خواهید تن دودی به موی خود بدهید . برای تهیه شامپوشیمیایی رنگ دودی ، 4-5 سانت از رنگ شماره 3/0 از سری رنگهای بدون آمونیاک را بردارید و با یک قاشق غذاخوری اکسیدان شماره یک ( 6%) ترکیب نموده و 2 سانت هم واریاسیون نقره ای و 2 پمپ شامپوی سیلور به آن اضافه نمایید و مخلوط را خوب هم بزنید سپس یک استکان آب ولرم به آن اضافه نموده و خوب رنگ را در آب حل کنید تا گوله گوله نباشد وسپس روی موی تمیز ریخته وموی خود را با شامپورنگ به مدت 5- 10 دقیقه ماساژ دهید در حین ماساژ مو ، رنگ مو را هم چک کنید اگر رفله دودی را گرفته بود آن را بشویید و سپس ویتامینه یا نرم کننده بزنید .

رنگ تیره مناسب برای موهای سفید

خیلی از بانوان به رنگ های تیره علاقه بسیاری دارند و برای پوشش موی سفید خود از رنگهایی مانند مشکی شماره 1 یا 2 استفاده می نمایند این رنگ ها شاید در پوشش سفیدی شما موثر باشند اما از طرفی در زمان لایت یا هایلایت کردن محدودیت زیادی برای شما و ارایشگرتان ایجاد می کنند چنانچه علاقه مند به رنگهای تیره هستید بهترین گزینه برای پوشش سفیدی شما رنگ 3/0 یا 3/00 یا 4/0 یا 4/00 است که قابلیت پوشش سفیدی مو را دارند و از طرفی هنگام ایجاد تغییراتی مانند لایت یا هایلایت مشکلی برای شما و آرایشگرتان ایجاد نمی کنند .

رنگ روشن برای موهای سفید بدون دکلره

 • شاید در گذشته برای اینکه موی سفید شما هم رنگ بگیرد و هم روشن باشد موی خود را مداوم دکلره می کردید اما با مطالعه این مقاله و رعایت نکات ذکر شده دیگر نیازی به این کار نیست شما میتوانید یکی از روش های ( مردانساژ ، تکنیک دانه مصنوعی ، شامپوی شیمیایی ) را انتخاب نموده و برای رنگ روشن خود از رنگ سوپر نچرال 7/00 استفاده نمایید این رنگ علاوه بر پوشاندن سفیدی موی شما یک تن رنگی گرم و روشن به شما می دهد و در اثر شستشو این روشنی ، رنگ پریده و ازبین نمی رود .
  برای دریافت اطلاعات بیشتر در رنگ کردن مو می توانید مقاله رنگ کردن مو در منزل را مطالعه نمایید .
  چنانچه به کار رنگ مو علاقه دارید وقصد دارید به صورت حرفه ای تکنیک های کار با مواد که شامل رنگ و مش و بالیاژها ، آمبره ، سامبره و … را بیاموزید می توانید با شماره 09100023050 تماس حاصل فرمایید.

.

جهت دریافت خدمات و ثبت نام در دوره های آموزشی تخصصی و تضمینی ما با آکادمی اسرا حسینی در ارتباط باشید

اسرا حسینی

من اسرا حسینی تلاش می‌کنم همواره بیاموزم و به بهترین شکل ممکن به دیگران آموزش دهم .

در مورد من : مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور مستر رسمی آکادمی MPT اتریش نویسنده کابردی ترین کتاب علمی و عملی میکروپیگمنتیشن ، میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو به نام «خانم ها دیگه خرابکاری بسه!»  آرتیست رسمی آکادمی بین المللی فی اروپا ( فیبروز ) تکنسین رسمی نانو ریمووال با مواد فی ریمووال موسس سایت اسرا حسینی مدرس تمام تکنیک های روز دنیا بیش از 20 عنوان آموزشی آرایش دائم صورت دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران برای توضیحات بیشتر روی اسرا حسینی کلیک کنید

مقالات مرتبط

جهت شرکت در دوره های آموزشی ما با اسرا حسینی تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست