اکسیدان چیست

شاید برایتان پیش آمده که در منزل موی خود را رنگ کنید وبا وجود انتخاب رنگ با شماره روشن بازهم رنگ موی شما تیره باشد یا رنگتان به قرمزی برود علت این اتفاق استفاده از اکسیدان نامناسب و میزان ناکافی آن است .
اکسیدان یا هیدروژن پراکساید نوعی فعال کننده یا activator است که نقش بسزایی در رنگ پذیری مو دارد و هر کدام از اکسیدان ها کاربرد خاص خود را دارند . در این مقاله از سایت اسرا حسینی به بررسی انواع اکسیدان که در چهار دسته طبقه بندی می شوند می پردازیم :

اکسیدان 3 درصد

اکسیدان 3 درصد یا اکسیدان 0.5 با حجم 10 volume ، ضعیف ترین نوع اکسیدان است که برای ترکیب با رنگ های تیره (رنگ های شماره 1و 2 )استفاده می شود برای زمانی که ما می خواهیم زمینه موی خود را مشکی یا قهوه ای تیره نماییم و می خواهیم ثبات رنگ موی زیاد باشد وبه مرور زمان و در اثر شستشو رنگ موی ما تغییر نکند و روشن نشود استفاده از اکسیدان 3% گزینه بسیار مناسبی است .

اکسیدان 6% ( اکسیدان شماره 1 )

اکسیدان 6% یا اکسیدان شماره 1 با حجم 20 Volume برای رنگ های متوسط و در رنگ کردن ریشه مو کاربرد دارد استفاده از اکسیدان 6%در ترکیب رنگ ریشه باعث میشود که ریشه مو، قرمز و نارنجی نشود.
اگر شما از سفیدی موی خود رنج می برید و ماهی یک بار موی خود را رنگ می کنید برای ماندگاری بیشتر رنگ موی خود بهتر است از اکسیدان 6% استفاده نمایید .

اکسیدان 9% ( اکسیدان شماره 2 )

اکسیدان 9 درصد یا اکسیدان 2 با حجم 30 Volume برای روشن کردن مو با رنگ و مش و یا دکلره می باشد و همینطور برای شامپو شیمیایی نیز مناسب است اگر تصمیم دارید موی خود را رنگ روشن ( رنگ های شماره 8 یا 9) بگذارید اکسیدان 9% یا اکسیدان شماره 2 بهترین گزینه است .

اکسیدان 12% ( اکسیدان شماره 3 )

اکسیدان 12 درصد یا اکسیدان شماره 3 با حجم 40 Volume قوی ترین اکسیدان موجود است و یک اکسیدان تخصصی است و برای بانوانی که در منزل موی خود را رنگ می کنند کاربرد ندارد اکسیدان 12 % دارای آب اکسیژنه بیشتری می باشد و استفاده از آن توصیه نمی گردد .

نسبت اکسیدان به رنگ مو

مقدارکسیدانی که برای رنگ کردن مو و حجم مو مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم است. اگر این نسبت‌ها به خوبی انتخاب نشود، ممکن است مو بسوزد یا تناژ قرمزبد رنگی ایجاد شود بنابراین برای تعیین نسبت صحیح اکسیدان به رنگ به نکات زیر توجه نمایید

  • 1- ابتدارنگ و واریاسیون را در یک کاسه غیر فلزی ریخته و بافت رنگ را کاملا باز میکنیم خوب با برس به هم زده و بعد اکسیدان را اضافه کنیدو دوباره رنگ و اکسیدان را خیلی خوب باهم ترکیب میکنیم تا ذرات رنگ در اکسیدان حل شود و رنگ گوله گوله نباشد .
  • 2 _ در ترکیب رنگ مو با اکسیدان ،حجم مو و بلندی آن و مقدار رنگ مو را در نظر بگیرید ، غلظت مخلوط اکسیدان و رنگ باید مانند ماست باشد نه خیلی رقیق نه خیلی سفت .
  • 3-میزان اکسیدان در مورد برند های مختلف متفاوت است و معمولا بر روی تیوپ، اندازه آن ذکر می‌گردد. عبارت ۱ : ۲ روی بروشور رنگ یعنی یک تیوپ رنگ باید با دو برابر اکسیدان مخلوط شود و عبارت ۱ : ۱ یعنی یک تیوپ رنگ باید با حجم مساوی اکسیدان مخلوط شود.
  • 4 – بهتر است که مارک رنگ مو و اکسیدان خود را از یک برند استفاده نمایید زیرا فرمولاسیون آن ها طوری است که با هم هم پوشانی بهتری دارند یعنی اگر مارک رنگ مو و اکسیدان شما از یک برند باشد دوام رنگ مو و نتیجه رنگ موی شما خیلی بهتر خواهد بود .

اگر نمی دانید چقدر اکسیدان به رنگ موی خود اضافه نمایید

اگرتصمیم گرفته اید در منزل موی خود را رنگ کنید و به بروشور رنگ موی خود دسترسی ندارید یا اگر توضیحاتی در مورد میزان رنگ و اکسیدان داده نشده بهتر است که میزان اکسیدان 1 تا 1/5 برابر رنگ مو باشد

جهت دریافت خدمات و ثبت نام در دوره های آموزشی تخصصی و تضمینی ما با آکادمی اسرا حسینی در تماس بگیرید .
ساعت پاسخگویی 10 الی 19 به جز روزهای تعطیل

اسرا حسینی

من اسرا حسینی تلاش می‌کنم همواره بیاموزم و به بهترین شکل ممکن به دیگران آموزش دهم زیرا معتقدم هر پیگمنتر خوبی مدرس خوبی نیست و خوب آموزش دادن خود یک مهارت است که هر کسی آن را ندارد.

در مورد من : مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور مستر رسمی آکادمی MPT اتریش نویسنده کابردی ترین کتاب علمی و عملی میکروپیگمنتیشن ، میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو به نام «خانم ها دیگه خرابکاری بسه!»  آرتیست رسمی آکادمی بین المللی فی اروپا ( فیبروز ) تکنسین رسمی نانو ریمووال با مواد فی ریمووال موسس سایت اسرا حسینی AsraHosseini.com • موسس سایت نانو ریمووال NanoRemoval.ir مدرس تمام تکنیک های روز دنیا بیش از 20 عنوان آموزشی آرایش دائم صورت دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران برای توضیحات بیشتر روی اسرا حسینی کلیک کنید

مقالات مرتبط

جهت شرکت در دوره های آموزشی ما با اسرا حسینی تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست