مراقبت از مو قبل و بعد از استخر

شنا یکی از اذت بخش ترین ورزش ها و تفریحات می باشد که علاوه بر زدودن خستگی جسمی باعث آرا مش روانی ما می گردد در این مقاله از سایت اسرا حسینی می خواهم نکات و روش های مراقبت از مویتان را آموزش بدهم .

برای دریافت خدمات رنگ و مش و انواع آمبره ها ودریافت خدمات درمانی مو و انواع کراتینه و بوتاکس از سالن اسرا حسینی با واتساپ 09352475401 در ارتباط باشید .

مراقبت از مو قبل از شنا

قبل از شنا حتما دوش بگیرید تا موهایتان را خیس کنیداینکار از ورود کثیفی های استخر به موی شما جلوگیری می کند

از خیس شدن موهای شما توسط کلر و مواد شیمیایی موجود در آب نیز جلوگیری می‌کندمرطوب بودن مو قبل از ورود به استخر باعث می شود کار و مواد شیمیایی دیگر به راحتی جذب مو نشوندزیرا جذب مواد شیمیایی روی موی مرطوب کمتر است .

حالت دادن به مو قبل از شنا

قبل از شنا کردن، موهای خود را به سمت عقب شانه کنید و ببندید. این کار از گره خوردن موها هنگام شنا جلوگیری می‌کند. برای موهای بلند می‌توانید از کش استفاده کنید و برای موهای کوتاه می‌توانید از تل یا هد بند استفاد کنید.

برای دریافت خدمات رنگ و مش و انواع آمبره ها ودریافت خدمات درمانی مو و انواع کراتینه و بوتاکس از سالن حرفه ای اسرا حسینی با واتساپ 09352475401 در ارتباط باشید .

موی خود را چرب کنید

به علت اکسیداسیون مس توسط کلر، ممکن است موها کمی به رنگ سبز متمایل شود برای عدم نفوذ کلر و مواد شیمیایی استخر و اجتناب از تغییر رنگ مو ، موی خود را با لایه ای از چربی بپوشانید منظورم از چربی روغن بچه و روغن بادام یا روغن نارگیل است .

برای دریافت خدمات رنگ و مش و انواع آمبره ها ودریافت خدمات درمانی مو و انواع کراتینه و بوتاکس از سالن حرفه ای اسرا حسینی با واتساپ 09352475401 در ارتباط باشید .

نکته : از روغن زیتون استفاده نکنید زیرا باعث تغییر رنگ موی بلوند و روشن می گردد و باعث خشکی مو می شود .

اینکار با ایجاد لایه ای محافظ برای حفظ رطوبت ، کوتیکول مو را هیدراته و آب رسانی کرده و مانع از نفوذ اسید بوریک و کلر به موها شده و از تغییر رنگ و سبز شدن موهای بلوند و رنگ شده، جلوگیری خواهد کرد.

از کلاه شنا استفاده نمایید

پس از چرب کردن موها از کلاه شنا استفاده نمایید .

نکته : اگر موی خود را کراتین کرده این قبل از کلاه شنا ختما موی خود را سلفون بپیچید سپس کلاه شما روی مو بگذارید یا از دو کلاه استفاده نمایید تا کراتین موی شما آسیب نبیند. .

برای مراقبت از موی کراتین شده روی نوشته آبی کلیک کنید .

اثر کلر روی مو

  • مورا بسیار خشک می کند
  • مو را کدر و بدرنگ می کند .
  • اکسیداسیون مس کلر مو را سبز می کند
  • خشکی بیش از حد مو در اثر کلر باعث ریزش مو می گردد .
  • باعث گره خوردن و خرد شدن تارهای مو می گردد.

برای جلوگیری از گره خوردن مو به مقاله گره مو مراجعه نمایید . با کلیک روی نوشته آبی رنگ به مقاله دسترسی پیدا می کنید

برای مراقبت از موی خشک یا موی فر روی نوشته آبی رنگ کلیک کنید .

مراقبت از مو پس از شنا در استخر

مراقبت ها ی پس از شنا اثر زیادی روی سلامتی و زیباییو شادابی موی شمادارد این مراقبت ها آسان است و کمک زیادی می کند تا شنا را با خیال راخت و به صورت پیگیر انجام دهید .

پس از شنا سریعا دوش بگیرید

شستن مو پس از شنا مهمترین کار شماست تا سریعا کلر را از روی مو پاک کنید.

برای دریافت خدمات رنگ و مش و انواع آمبره ها ودریافت خدمات درمانی مو و انواع کراتینه و بوتاکس از سالن حرفه ای اسرا حسینی با واتساپ 09352475401 در ارتباط باشید .

ازشامپوی شنا استفاده کنید

برای ازبین بردن کلر و اثرات مخرب آن موی خود را با شامپو شنا بشویید برای تهیه این شامپو به فروشگاههای لوازم ورزشی مراجعه نمایید .

استفاده از اسپری از بین برنده کلر

استفاده از این اسپری، کلر موجود بر روی موها را از بین می‌برد. این اسپری را پیش از استفاده از شامپو، به موها آغشته کرده و بدین شکل اقدام به حذف کلر نمایید. استفاده از این روش می‌تواند مانع آسیب پذیری موهایتان شود.

از ماسک تقویتی استفاده کنید

پس از شستشوی موها ماسک داخل حمام را 15 _ 30 دقیقه روی موی خود مکث دهید تا حال مویتان خوب شود.

برای مراقبت بهتر و اصولی تر از موی خود به مقاله مراقبت ها و روتین مو مراجعه نمایید .

از نرم کننده استفاده نکنید

به جای نرم کننده از ماسک مو استفاده نمایید زیرا نرم کننده باعث نازک شدن مو می گردد .

جهت دریافت خدمات و ثبت نام در دوره های آموزشی تخصصی و تضمینی ما با آکادمی اسرا حسینی در تماس بگیرید .
ساعت پاسخگویی 10 الی 19 به جز روزهای تعطیل

اسرا حسینی

من اسرا حسینی تلاش می‌کنم همواره بیاموزم و به بهترین شکل ممکن به دیگران آموزش دهم زیرا معتقدم هر پیگمنتر خوبی مدرس خوبی نیست و خوب آموزش دادن خود یک مهارت است که هر کسی آن را ندارد.

در مورد من : مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور مستر رسمی آکادمی MPT اتریش نویسنده کابردی ترین کتاب علمی و عملی میکروپیگمنتیشن ، میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو به نام «خانم ها دیگه خرابکاری بسه!»  آرتیست رسمی آکادمی بین المللی فی اروپا ( فیبروز ) تکنسین رسمی نانو ریمووال با مواد فی ریمووال موسس سایت اسرا حسینی AsraHosseini.com • موسس سایت نانو ریمووال NanoRemoval.ir مدرس تمام تکنیک های روز دنیا بیش از 20 عنوان آموزشی آرایش دائم صورت دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران برای توضیحات بیشتر روی اسرا حسینی کلیک کنید

مقالات مرتبط

جهت شرکت در دوره های آموزشی ما با اسرا حسینی تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست