پیگمنتر کیست

بسیاری از خانم ها با وجود مشغله های فراوان ترجیح میدهند وقت کمتری را صرف آرایش روزانه کنند و از آنجایی که گاهی ممکن است در روز چندین بار مجبور به آرایش کردن شوند آرایش دائم یا نیمه دائم بهترین گزینه برای خلاص شدن از آرایش روزانه است . شاید واژه پیگمنتر به گوش خانم هایی که به دنبال خدمات آرایش دائم صورت هستند، رسیده باشد و برایشان جالب باشد که معنی و گذشته این کلمه را بدانند. در ادامه به واژه پیگمنتر می پردازیم
در گذشته به هر شخصی که کار تاتو یا خالکوبی را انجام می داد تاتوکار می گفتند. پس از به رسمیت شناختن این رشته در دنیای زیبایی و پزشکی تاتو صورت نام خود را به میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ تغییر داد و رشته تاتو بدن از تاتو صورت جدا شد.

تاتو آرتیست
تاتو بدن
پیگمنتر – میکرو اسکالپ

پیگمنتر Pigmenter

در حقیقت میکروپیگمنتیشن کاشت رنگدانه زیر پوست با استفاده از یک دستگاه قلمی برقی است که با گذشت چند سال و بصورت تدریجی از زیر پوست ناپدید خواهد شد. پیگمنت در زبان انگلیسی به معنی رنگدانه است و میکرو به معنی کوچک . پسوند er در زبان انگلیسی اسم ساز است و با اضافه شدن به واژه pigment واژه پیگمنتر به شخص یا دستگاهی القا می شود که کار کاشت رنگدانه را انجام می دهد . از آنجایی که ما به دستگاه قلمی برقی هندپیس handpiece می گوییم شخصی را که در مراکز معتبر و با استفاده از تجهیزات استاندارد به ارائه خدمات میکروپیگمنتیشن صورت می پردازد پیگمنتر می نامیم و شخصی را که خدمات تاتو بدن ارائه می دهد تاتو آرتیست. البته کار کاشت رنگدانه امروزه در حوزه پزشکی و برای رفع کم پشتی موها در کف سر مشتری هم انجام می شود که به آن میکرو اسکالپ می گویند.

دستگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

در حال حاضر تنها دستگاههای مورد تایید وزارت بهداشت برای ارائه خدمات میکروپیگمنتیشن دو دستگاه لینل تو آمیا و دستگاه مدریوایو آمیا یا شرکت جهان تیوا آرا می باشد.
اگر سوالی در این زمینه داشتید حتما در قسمت دیدگاه های همین صفحه سوال خود را مطرح کنید. ما پاسخگوی سوالات شما هستیم.

مدارک مورد نیاز برای یک پیگمنتر

  • مدرک اصلاح و ابروی زنانه از سازمان فنی و حرفه ای کشور
  • مدرک گریم و میکاپ زنانه از سازمان فنی و حرفه ای کشور
  • مدرک آرایش دائم صورت از سازمان فنی و حرفه ای کشور
  • تاییدیه سلامت پزشکی و کارت بهداشت
  • رنگدانه های مورد تایید وزارت بهداشت
  • دستگاه دارای مجوز از وزارت بهداشت

جهت دریافت خدمات و ثبت نام در دوره های آموزشی تخصصی و تضمینی ما با آکادمی اسرا حسینی در تماس بگیرید .
ساعت پاسخگویی 10 الی 19 به جز روزهای تعطیل

اسرا حسینی

من اسرا حسینی تلاش می‌کنم همواره بیاموزم و به بهترین شکل ممکن به دیگران آموزش دهم زیرا معتقدم هر پیگمنتر خوبی مدرس خوبی نیست و خوب آموزش دادن خود یک مهارت است که هر کسی آن را ندارد.

در مورد من : مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور مستر رسمی آکادمی MPT اتریش نویسنده کابردی ترین کتاب علمی و عملی میکروپیگمنتیشن ، میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو به نام «خانم ها دیگه خرابکاری بسه!»  آرتیست رسمی آکادمی بین المللی فی اروپا ( فیبروز ) تکنسین رسمی نانو ریمووال با مواد فی ریمووال موسس سایت اسرا حسینی AsraHosseini.com • موسس سایت نانو ریمووال NanoRemoval.ir مدرس تمام تکنیک های روز دنیا بیش از 20 عنوان آموزشی آرایش دائم صورت دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران برای توضیحات بیشتر روی اسرا حسینی کلیک کنید

مقالات مرتبط

جهت شرکت در دوره های آموزشی ما با اسرا حسینی تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست