پوست

پوست زیبا صاف و شفاف

پوست بزرگترین و چشم گیرترین عضو بدن و متشکل از دو لایه است. لایه زیرین درم یا درمیس و لایه رویی اپیدرم نام دارد. پوست یک هشدار دهنده قوی است که هر گونه تغییر مناسب یا مخرب درون بدن در ظاهر پوست اثر می‌گذارد.
به قول معروف رنگ رخسار خبر می‌دهد از سر درون!

وظایف پوست

لایۀ رویی پوست حاوی سلول‌های مرده و چربی هست که همانند یک لایۀ محافظ از سلول‌های زنده زیرین در برابر عفونت، کم آبی، مواد شیمیایی و سایر خطرات مراقبت می‌کند. سلول‌های پوست در عمیق‌ترین قسمت اپیدرم جهت ایجاد سلوا‌های جدید بطور پیوسته در حال تقسیم سلولی هستند. این سلول‌های جدید به سطح پوست رانده شده و آنجا با سلول‌های به هم ساییده و پوسته پوسته شده جایگزین می‌شوند.

چرا فرآیند درمان پوست زمان‌بر است؟

تقریباً 1.6 تریلیون سلول پوست در بدن ما وجود دارد که در هر ساعت 30،000 تا 40،000 سلول از بین می رود. در هر روز ما تقریباً یک میلیون سلول پوست از دست می‌دهیم. این بدین معنی ست که بدن ما حدود 30 روز یکبار اپیدرم جدیدی ایجاد می کند. در واقع از زمان اجرای رژیم مراقبت از پوست تا زمانی که شروع به دیدن نتایج می کنیم ، حداقل یک ماه زمان می برد.

همۀ ما در زمان تولد پوست نرمال و خوبی داشتیم اما عوامل مهمی از جمله سبد غذایی ناسالم، خواب ناکافی، استرس ،آلودگی های محیطی مانند هوا، مصرف الکل و دخانیات و… روی آن اثر مخرب گذاشته و پوستمان را به دسته های مختلفی تقسیم نموده است که در ادامه به تک تک این عوامل می‌پردازیم:

سن

با افزایش سن پوست ما دچار خشکی و افتادگی شده و استحکام خود را از دست می‌دهد. اپیدرم نازک می شود ، میزان آب و رطوبت آن کاهش می یابد و در اثر کم آبی ، آسیب پذیرتر می‌شود. علاوه بر این ، توانایی پوست در بازسازی سلول‌های جدید کاهش می یابد. در این شرایط حفظ اسیدهای چرب ضروری برای حمایت از نرمی پوست نرم اهمیت بیشتری می‌یابد.

اقلیم

شایع ترین دلیل خشکی پوست ، قرار گرفتن در معرض سرما و هوای سبک زندگی است که با از بین بردن روغن های طبیعی بدن ما رطوبت را از پوست خارج می کند. در طول پاییز و زمستان ، بدن به طور ناگهانی در معرض هوایی خنک قرار می گیرد که اغلب فاقد رطوبت است و می تواند پوستی خشک و تحریک شده ایجاد کند. علاوه بر این ، قرار گرفتن در معرض آفتاب در تابستانی خشک می تواند به سلول های پوست آسیب رسانده و توانایی بازسازی و نگه داشتن رطوبت پوست را محدود نماید.

تغذیه و سبک زندگی

سبک زندگی و عادات رژیم غذایی همچنین می توانند باعث کمبود آب و خشکی پوست ما شود.

رژیم های غذایی فاقد چربی می توانند پوست ما را از اسیدهای چرب ضروری همانند فسفولیپیدها ، کلسترول و اسیدهای چرب آزاد محروم کند. هنگامی که پوست به اندازه کافی از این چربی ها را نداشته باشد، پوست به راحتی رطوبت خود را از دست می‌دهد.

علاوه بر این ، انواع الکل و کافئین باعث از بین رفتن رطوبت پوست می شوند.

سبک زندگی و عادات رژیم غذایی همچنین می توانند باعث کمبود آب و خشکی پوست ما شود.
-رژیم های غذایی فاقد چربی می توانند پوست ما را از اسیدهای چرب ضروری همانند فسفولیپیدها ، کلسترول و اسیدهای چرب آزاد محروم کند. هنگامی که پوست به اندازه کافی از این چربی ها را نداشته باشد، پوست به راحتی رطوبت خود را از دست می‌دهد.
-علاوه بر این ، انواع الکل و کافئین باعث از بین رفتن رطوبت پوست می شوند.
-غذاهای حاوی قند میزان کلاژن و الاستین را کاهش می‌دهند بنابراین پوست حالت کشیدگی و ارتجاعی خود را از دست می‌دهد.

انواع پوست را می‌توان در چهار دسته قرار داد:

 1. پوست خشک
 2. پوست نرمال یا معمولی
 3. پوست چرب
 4. پوست مختلط

هر پوستی روش تشخیص و نشانه های خاص خودش را دارد. در مقاله‌های بعدی به تفصیل در مورد انواع پوست صحبت خواهیم کردید.
یادتان نرود که پوست همانند یک کودک نیازمند مراقبت است و این مراقبت کننده فقط شمایید!

جهت رزرو وقت خدمات با ما تماس بگیرید
ما برای زیبایی ، سلامتی ، وقت و پول شما ارزش قائلیم و به آن احترام می گذاریم

آکادمی اسرا حسینی

تنها آکادمی بین المللی و معتبر در رشته آرایشگری و مربیگری که به صورت کاملا صادقانه و دلسوزانه تمامی تجربیات خود را در اختیار کار آموزان خود قرار می دهد

آموزش ما به شرط تمرین و تکرار شما تضمینی است. اگر شما بخواهید ، ما با یکسال پشتیبانی واقعی و حرفه ای ، از شما یک متخصص باتجربه می سازیم

با ما همراه باشید
asrahosseinilogo-green
www.asrahosseini.com-stand-01
من اسرا حسینی تلاش می‌کنم همواره بیاموزم و به بهترین شکل ممکن به دیگران آموزش دهم
 • پداگوژ و مربی رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور
 • موسس و مدیر آموزشگاه مراقبت زیبایی اسرا حسینی
 • موسس و مدیر آموزشگاه خدمات آموزشی و مربیگری اسرا حسینی
 • مستر رسمی طراحی آموزشی از اتریش
 • نویسنده کاربردی‌ترین کتاب و راهنمای علمی و عملی میکروپیگمنتیشن ، میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو به نام «خانم ها دیگه خرابکاری بسه!»
 • عضو رسمی آکادمی بین المللی فی اروپا ( فیبروز زیر نظر گرند مستر برانکو بابیک )
 • اولین تکنسین رسمی نانو ریمووال فی ریمووال گروه ایرانیان زیر نظر مستر جوردی جوزف ناپونیلو
 • موسس و مدیر سایت های اسرا حسینی
 • مدرس تمام تکنیک های روز دنیا با بیش از 20 عنوان آموزشی آرایش دائم سر ، صورت و هاله سازی سینه
 • دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • دارای 58 مدرک بین المللی معتبر در زمینه آرایش دائم و آرایشگری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا
Scroll to Top