درمان شوره سر دراثر خشکی پوست

شوره سر یکی از معضلات آزار دهنده است که در دو مقاله پیشین به عوامل ایجاد شوره و راهکارهای رفع آن و در مقاله ای جداگانه به شامپوی ضد شوره و سوالات شما درباره شوره سر پاسخ دادیم که برای دسترسی به این مقالات روی نوشته آبی کلیک کنید .

در این مقاله به درمان خانگی شوره سر پرداخته ام با سایت حرفه ای اسرا حسینی همراه باشید .

معمولا افرادی که پوست و موی خشک تری دارند بیشتر مستعد شوره سر هستند و این خشکی بیش ازحد پوست سر باعث شوره سر ی شود اگر شما جزو این دسته هستید می توانید با درمان های خانگی خود شوره سر خود را رفع کنید یکی از این راهکارها استفاده از روغن های گیاهی آبرسان است .

شما می توانید از روغن نارگیل و روغن بنفشه استفاده نمایید .

روغن نارگیل یک آبرسان قوی و موثر است و روی وزی و خشکی موهم اثر مطلوبی گذاشته و علاوه بر مرطوب کردن پوست سر ، موی شما را هم مرطوب و شاداب نموده و وز مو را برطرف می کند.

روش استفاده از روغن نارگیل

موی خود را بشویید سپس شانه کنید با یک شانه دم باریک موی خود را لایه لایه جدانماییدمقداری روغن نارگیل را با قطره چکان در این قسمت ها ریخته و با انگشت ماساژ دهید یا مقداری روغن نارگیل را کف دستها ریخته و دستها را کاملا به هم بمالید تا روغن پخش شود سپس کف دست ها را روی پوست سر ماساژ دهید .

روغن بنفشه و رفع شوره سر

موی خود را بشویید سپس شانه کنید با یک شانه دم باریک موی خود را لایه لایه جدانماییدمقداری روغن بنفشه را با قطره چکان در این قسمت ها ریخته و با انگشت ماساژ دهید یا مقداری روغن بنفشه را کف دستها ریخته و دستها را کاملا به هم بمالید تا روغن پخش شود سپس کف دست ها را روی پوست سر ماساژ دهید .

اثر روغن بنفشه

روغن بنفشه علاوه بر آبرسانی پوست سر یک روغن عالی برای رفع اگزما یا حسایت های پوستی ست .

درمان‌های خانگی نظیر ماساژ پوست سر با روغن نارگیل یا روغن بنفشه نیز باعث تسکین خارش شده و از خشک شدن پوست جلوگیری می‌کند.

رفع خارش بر اثر شوره سر

اگر خارش کف سرتان آزار دهنده است از سدر استفاده نمایید مقداری سدر را با آب مخلوط نماید تا مثل ماست شود سپس لایه لایه روی کف سر بگذارید و پسس از 30- 40 دقیقه بشوید این کار راهفته ای دوبار تکرار نمایید تا زمانی که خارش سرتان برطرف شود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا