چرا موها چرب می شود؟

روتین مراقبت از موی چرب
روتین مراقبت از موی چرب
روتین مراقبت از موی چرب
روتین مراقبت از موی چرب

پوست سر دارای غدد چربی است که ماده ای به نام سبوم تولید می کنند. تولید این ماده برای سلامت موها ضروری است اما اگر به دلیل عوامل مختلف تولید این ماده از بیش حد طبیعی باشد ، موهای چرب را به وجود می آورد.

عواملی که باعث تولید بیش از حد سبوم می شود:

 • شست و شوی بیش از حد و استفاده ی زیاد از شامپوها و نرم کننده ها
 • خاراندن موی سر و شانه ی بیش از حد
 • خشونت به خرج دادن هنگام شست و شوی موها و چنگ زدن به پوست سر
 •  تغذیه ی نادرست  خوردن غذاهای سرخ کردنی ، چرب و فست فود
 • برخی بیماری ها

در این مقاله از اسرا حسینی به راهکارهایی برای کنترل چربی مو پرداخته ایم

رژیم غذایی مناسب

یک رژیم غذایی مناسب می تواند هم کیفیت زندگی شما را ارتقا دهد و هم سلامتی و زیبایی را برای موها و پوست صورتتان به ارمغان بیاورد . باافزایش مصرف میوه و سبزیجات و کاهش غذاهای سرخ کردنی و فست فودی می توانید بدنی سالم و خوش اندام داشته باشید و چربی بدنتان را کنترل کنید . همچنین مواد غذایی که دارای ویتامین های گروه B مخصوصا B6 و B12 را در رژیم خود جای دهید.

رژیم غذایی مناسب
رژیم غذایی مناسب
رژیم غذایی مناسب

شامپوی مناسب موهای چرب استفاده کنید

شامپوی مناسب پوست چرب
شامپوی مناسب پوست چرب
شامپوی مناسب پوست چرب
شامپوی مناسب پوست چرب

هر شامپویی مناسب موی شما نیست. خوشبختانه در حال حاضر شامپوها با توجه به انواع جنس مو و نیاز های انواع مو طراحی می شوند. هنگام خرید به نکات نوشته شده روی بسته ی شامپوها توجه کنید و شامپویی را انتخاب کنید که مناسب موهای چرب است.

برای دریافت خدمات از سالن حرفه ای اسرا حسینی در واتساپ با شماره 09122475401 با فاطیما در ارتباط باشید .

اگر جنس موی شما خشک است یا موی فری دارید می توانید به مقاله روتین موی فر مراجعه نمایید .برای دسترسی روی نوشته آبی کلیک کنید .

شست و شوی صحیح موهای چرب

 • بهتر است دو روز یک بار حمام کنید، شاید در اینصورت تحمل چربی مو برایتان دشوار باشد اما اگر این رویه را تا دوهفته تحمل کنید و صبر و شکیبایی به خرج دهید موی شما پس از این دوره دیرتر چرب می شود علت این توصیه ام این است که شستشوی بیش ازحد مو باعث می شود بدن در حالت تدافعی قرار بگیرد و چربی بیشتری تولید کند اما با تحمل یک پروسه دوهفته ای مس توانید بدن و چربی سرتان را به حالت نرمال برسانید و تولید چربی بیش از حد را متوقف کنید.
 • در هنگام شست و شوی موها شامپو را با کمی آب رقیق کرده روی سر بریزید . فقط با نوک انگشتان پوست سرتان را ماساژ بدهید و اجازه دهیدچند دقیقه روی موهایتان بماند.
 • هنگام شامپو کردن موها لطفا ناخن هایتان را روی پوست سر نکشید این کار باعث التهاب و خراش پوست سر و تولید چربی بیشتری می شود .
 • به یاد داشته باشید بیش از یکبار شستن موها ممکن است به ضرر موهای شما تمام شوداگر موی شما بیش ازحد چرب است دوبار موی خود را شامپو کنید .
 • در زمان شستشوی موی چرب فقط ریشه مو را با شامپو بشویید و از شامپو کردن ساقه ها پرهیز کنید عبور آب کف قدرت پاک کنندگی لازم برای تمیز کردن ساقه ها را دارد و شامپوی بی رویه ساقه ها باعث شکنندگی و پارگی ساقه ها می گردد و به مرور زمان مویتان کم پشت می شود .

سرکه سیب

سرکه سیب مناسب موی چرب
سرکه سیب مناسب موی چرب
ماسک مخصوص موی چرب
ماسک مخصوص موی چرب
سرم مخصوص موی چرب
سرم مخصوص موی چرب

سرکه سیب می تواند در کنترل pH پوست سر به شما کمک کند. برای استفاده از آن باید سرکه سیب را باشامپویتان مخلوط کرده و به ریشه موهایتان بزنیدو موی تان را با این ترکیب بشویید .

آب سرد بهتر است یا گرم؟

در حمام به خصوص هنگام شستن موها بهتر است از آب ولرم رو به سرد استفاده کنید، زیرا آب گرم و داغ باعث تحریک غدد پوست می شود که نتیجه ی آن چربی بیش از حدموها و التهاب و خارش پوست سر است ، اما آب سرد فعالیت این غدد را کمتر می کند و سلامت موی شما را نیز بالا می برد درکل استفاده از آب سرد درحمام پیری پوست را به تعویق می اندازد .

برای دریافت خدمات از سالن حرفه ای اسرا حسینی در واتساپ با شماره 09122475401 با فاطیما در ارتباط باشید .v

مراقبت های داخل حمام

 • ماسک مو
 • سرم مو
 • امروزه شرکت های بهداشتی برای موهای چرب نیز سرم مو و ماسک مو تولید کردند که متناسب با موی شما در مراقبت از موهای چرب شما را یاری خواهند کرد.
 • هنگام خرید روی جعبه محصول جمله hair mask for oily hair را جستجو کنید تا محصولاتی متناسب با موی خود بخرید.
 • در خرید سرم مو هم باید سرم های آبرسان فاقد چربی را برای موی چرب تهیه نمایید زیرا ساقه ی موی شما نیاز به چربی ندارد بلکه دهیدراته (بدون آب ) گشته و نیازمند آبرسانی است .

بارعایت همین چند نکته و بردباری در یک دوره زمانی دوهفته ای می توانید چربی موی خود را تعدیل نمایید.

برای دریافت خدمات از سالن حرفه ای اسرا حسینی در واتساپ با شماره 09122475401 با فاطیما در ارتباط باشید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا