میکروپیگمنتیشن لب چیست

فهرست مقاله
5/5

مطمئنا یکی از اثرگذارترین تکنیک های آرایش دائم صورت میکروپیگمنتیشن لب است که کمک می‌کند در طول شبانه روزلب‌هایی زیبا و جذاب داشته باشیم. تتو لب باعث تقویت بافت های رنگ پریده ، اصلاح ناهمواریهای دور لب و متقارن شدن لبهای نامتقارن می‌شود.
میکروپیگمنتیشن لب علاوه بر زیباتر شدن لبهای ما کمک می‌کند از شر رژلب‌هایی که حاوی فلزات سنگین که روزانه با مصرف آن‌ها سرب زیادی وارد بدن ما می‌شود خلاص شویم. میکروپیگمنتیشن لب دغدغه بسیاری از خانم‌هایی را که مجبورند برای وضو آرایش خود را پاک کنند یا کلا آرایش نکنند برطرف می‌کند. ما به خانمهای کارمند این تکنیک را پیشنهاد می‌کنیم.

کاربرد میکروپیگمنتیشن لب

 • قرینه سازی لب‌های نامتقارن
 • بهبود رنگ لب های رنگ پریده
 • اصلاح رنگ کبودی لب‌ها
 • اصلاح فرم لب های سوخته و لب شکری
 • حجیم کردن لب‌ها
 • متناسب کردن لب بالا و لب پایین
 • اصلاح رنگ سفیدی برخی از لب‌ها

تکنیکهای میکروپیگمنتیشن لب

تمامی تکنیکهای لب با استفاده از دستگاه قلم برقی انجام می‌شود. این تکنیکها را میتوان با نامهای شیدینگ لب ، رژ لب ، سایه لب ، لب سازی ، خط لب ، حجیم سازی لب ، ساکورا و لیپ گلو LIP GLOW را شناخت .

رنگهای میکروپیگمنتیشن لب

خداروشکر در زمانه ای هستیم که طیف وسیعی از پیگمنت های لب در بازار وجود دارد. برای پیگمنتیشن لب با توجه به سلیقه و رنگ پوست و لب مشتری می توان رنگ مناسب لب های او را انتخاب کرد. یک پیگمنتر حرفه ای قبل از شروع کار با بهترین مشاوره مشتری را از شر دردسرهای انتخابهای نادرست رنگ تتو و طراحیهای خسته کننده و زشت در امان نگه می‌دارد. اگر مشتری لبهای طبیعی بخواهد باید رنگهایی را انتخاب کند که تا حد زیادی شبیه به رنگ لب خودش باشد. در میکروپیگمنتیشن لب پس از فرآیند پوسته ریزی، رنگ لبها نسبت به رنگ اولیه چندین درجه روشن‌تر می‌شود. افرادی که کتاب “خانم ها دیگه خرابکاری بسه” را تهیه میکنند میتوانند متناسب با بودجه خود و رنگ پوست مشتری ها و درخواست و سلیقه مردم منطقه خود از مشاوره رایگان اسرا حسینی بهره‌مند شوند.

رنگ تتو لب
رنگهای میکروپیگمنتیشن لب بایوتاچ

انتخاب رنگ مناسب تتوی لب

معمولاً رنگ خود لب ها در نتیجه ی نهایی کار بسیار اثرگذار است. ترکیب رنگ خود لب و رنگ تتوی لب، نتیجه نهایی کار را تعیین می کند. یک پیگمنتر حرفه ای و با تجربه می تواند رنگ نهایی پیگمنت را با توجه به تناژ لب های مشتری و رنگی که استفاده میکند حدس بزند. بعد از انجام میکروپیگمنتیشن برای زیباتر شدن لب ها می توانید از برق لب هم استفاده کرد. اگر مشتری به دنبال لبهای فوق‌العاده تیره باشد میکروپیگمنتیشن لب مناسب او نیست. زیرا رنگهای تیره برای لب ممکن است در فرآیند پوسته ریزی نه تنها روشن تر نشوند بلکه تیره تر شوند. علاوه بر این در صورت خسته شدن خانم از رنگ تیره امکان تغییر آن وجود ندارد. رنگهای روشن ماندگاری کمتری دارد. در صورت انتخاب رنگهای روشن ماندگاری رنگ کمتر خواهد بود. متاسفانه گاهی از رنگهای تتو بدن برای لب استفاده میکنند که در طولانی مدت تغییر رنگهای نامناسب دارد و برای مشتری دردسر ساز است.

طراحی لب برای میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن لب را می توان بر روی خط لب یا تمام لب انجام داد.
اگر مشتری خط لب بخواهد رنگ انتخابی او باید به رنگ طبیعی لب ها و هماهنگ با تناژ پوست صورتش باشد.
اگر مشتری رنگی روشن تر یا تیره تر را مد نظر دارد، بهتر است تمام لب را میکروپیگمنتشن کند. در دنیای امروز نیز خط لب از مد افتاده است و ما به تمام مشتری‌ها پیشنهاد فیکانتور لب ، آمبره لب، شیدینگ یا تکنیک ساکورا را پیشنهاد می‌دهیم.

طراحی لب

انواع طراحی لب

اگر مشتری لب های باریکی داشته باشد و بخواهد با انجام میکروپیگمنتیشن لب ها بزرگتر بنظر برسند، می‌توان تمام لب را میکروپیگمنتیش انجام داد. در این حالت اگر پیگمنتر بسیار حرفه ای باشد، می تواند میکروپیگمنتیشن را روی خطوط خارجی لب انجام دهد.
انجام میکروپیگمنتیشن لب در داخل لب پیشنهاد ما نیست مگر با تکنیک ساکورا
پیگمنتر باید قبل از انجام میکروپیگمنتیشن طرح مورد نظر مشتری را با مداد روی لب بکشد و بعد از اطمینان از زیبایی طرح ، تناسب آن با چهره مشتری و تایید مشتری، میکروپیگمنتیشن لب را شروع کند.

هزینه میکروپیگمنتیشن و شیدینگ لب

لطفا بخاطر ارزانی زیر دست هر پیگمنتری شیدینگ لب خود را انجام ندهید. پیگمنترانی که دوره ندیده اند و فقط با گرفتن یک دستگاه خود را پیگمتر می‌نامند و یا مبتدی هستند ، افرادی که از دستگاههای ارزان و بی کیفیت و سوزنهای بی کیفیت استفاده می‌کنند . افرادی که از رنگهای فیک و بی کیفیت استفاده میکنند تماما با قیمتهای پایین کار میکنند. لطفا زیبایی چهره خود را دست هر کسی نسپارید. عوارض کارهای زیبایی ماندگار گاهی جبران ناپذیر است.

فرآیند پوسته ریزی میکروپیگمنتیشن لب

چند روز بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لب لایه سطحی لب شروع به بلند شدن می کند. پوسته پوسته شدن لب معمولا تا یک هفته ادامه دارد. در این مدت مشتری باید صبر کند تا پوسته ها به صورت طبیعی بریزد و آن ها را با دست جدا نکند.
پس از این مرحله تا 8 هفته رنگ پیگمنت های کاشته شده در لب تغییر می کند. هر رنگی که تا 30 روز روی لب باقی بماند ماندگار است.

میکروپیگمنتیشن لب
فرآیند پوسته ریزی خط چشم

عوارض میکروپیگمنتیشن لب

 • لب بافت حساسی است و احتمال بروز آلرژی در آن وجود دارد و علاوه براین به دلیل استفاده از رنگ قرمز احتمال بروز آلرژی در این بافت افزایش پیدا می‌کند. در صورت استفاده از رنگهای ایمن ، بهداشتی و اورجینال این احتمال به صفر می‌رسد.
 • عفونت یکی دیگر از عوارض خطرناک تاتو است به‌طوری که اگر تاتو در محیطی غیر استریل و با وسایل غیر بهداشتی انجام شود می‌تواند بیماری‌های عفونی و انتقال آن را در پی داشته باشد. لطفا بعنوان یک مشتری بر نحوه انجام کار نظارت کنید . نظارت شما حق قانونی شماست.
 • قرمزی و خارش پوست که بلافاصله بعد از انجام تاتو ایجاد می‌شود. ممکن است این التهاب و خارش تا روز پنجم ادامه داشته باشد. که با زدن پماد به حداقل میرسد
 • ورم کردن لب که معمولا پس از 48 ساعت به حالت عادی باز می گردد.

ناپدید شدن میکروپیگمنتیشن لب ها

اگر مشتری در شرایطی باشد که دمای بدنش بالا باشد (مثلاً هنگام دوش گرفتن)، رنگدانه ها پررنگتر به نظر می رسند و اگر در شرایط آب و هوایی سرد باشد، رنگدانه کمرنگ تر به نظر می رسند. بعد از هشت هفته رنگ و طرح پیگمنتها روی لب ثابت می شود و در این زمان اگر میگروپیگمنتیشنی که انجام داده است نیاز به اصلاح داشته باشد می تواند پیگمنتیشن خود را ترمیم نماید. در مقاله ای دیگر سایت اسرا حسینی به مراقبتهای پس از میکروپیگمنتیشن لب به تفصیل می‌پردازد .

مراقبتهای پس از میکروپیگمنتیشن لب

 • بعد از انجام میکروپیگمنتیشن از کرم های ترمیم کننده پوست نظیر ویتامین A استریل چشمی استفاده کنید.
 • درصورت تبخال زدن هم زمان با پماد A از پماد آسکلوویر بر روی تبخال استفاده نمایید
 • در فرآیند پوسته ریزی از کندن پوستهای لب خودداری کنید.
 • دو هفته پس از پوسته ریزی از بالم لب های حاوی ضد آفتاب استفاده کنید. به این دلیل که رنگدانه تزریق شده زیر پوست در معرض نور آفتاب سریع تر کمرنگ می شوند.
 • بطور کلی از کندن پوست لب خودداری کنید
 • تا دو هفته پس از آرایش دائم لب انجام هرگونه آرایشی بر روی لب ممنوع است.
 • رنگ میکروپیگمنتیشن لب پس از چند سال کمرنگ می شود. پس از مدتی نیاز است مجددا لبتان را ترمیم کنید.
این مقالات را هم بخوانید
درباره نویسنده

14 در مورد “میکروپیگمنتیشن لب چیست”

  1. محبوبه محبی

   واقعا ممنونم از اطلاعات خوب و دقیقتون . کاش میتونستم بیام و حضوری از آموزشهاتون استفاده کنم

 1. محبوبه محبی

  واقعا ممنونم از اطلاعات خوب و دقیقتون . کاش میتونستم بیام و حضوری از آموزشهاتون استفاده کنم

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   ما همراه شما هستیم خانم محبی جان

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما
   بله یک ماه بعد ترمیم شیدینگ لب اقدام بفرمایید

 2. ناشناس

  سلام وقت بخير
  من تتو لب كردم بعد از تتو لب بسيار مراقب هم بودم اما بعد از پنج روز تمام رنگش رفت به نظر شما مشكل چي بوده ميتانه

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   سلام عزیزم
   وقت بخیر
   الان برای قضاوت زود هست
   تا 30 روز صبر کنید

 3. سلام ،وقت بخیر .من 14روز پیش شیدینگ انجام دادم ،ولی الان لبام دو رنگ شده ،لب پایینم تقریبا رنگ رژ مشخصه ولی گوشه های لب کمی صورتی مونده ،لب بالا کلا صورتیه هنوز. با گذشت زمان بهتر میشه ،یا کلا مشکل داره؟

  1. اسرا حسینی

   درود بر شما دوست عزیز
   موردی که فرمودید طبیعی ست و در ترمیم اصلاح می شود.
   با احترام

  2. اسرا حسینی

   درود بر شما
   وقت بخیر
   تا 30 روز صبر کنید اگر رنگ برنگشت و سکته رنگی نبود در جلسه ترمیم از پیگمنتر خود درخواست کنید با تراکم بیشتری برای شما محددا شیدینگ لب را انجام دهند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
جهت استفاده از تمامی امکانات سایت نظیر خرید محصول، دانلود فیلم های آموزشی رایگان و گذاشتن دیدگاه ثبت نام الزامی است
لطفا شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کد تایید برای شما SMS گردد
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
اسکرول به بالا