درگذشته زنان و مردان برای برای زیباتر کردن و تنوع ظاهری خود از رنگ های گیاهی استفاده می کردند و امروزه هم از همان رنگ ها در چرخه تولید رنگ دانه استفاده می گردد در این مقاله از اسرا حسینی به انواع رنگ های گیاهی می پردازیم .

محدودیت رنگ های گیاهی

  • تنوع رنگی ، رنگ های گیاهی کم است
  • هیچ رنگ شیمیایی دیگری را نمی توان روی آن استفاده نمود .

حسن استفاده از رنگ های گیاهی

رنگهای گیاهی یک حسن بزرگ را دارد . هیچ آسیبی به مو نمی زند و باعث سوختن و دمیجی و ازبین بردن فولیکول مو ( پیاز مو) نمی شود .

رنگ روشن با رنگ های گیاهی

اگر علاقه مند به موی روشن و قهوه ای و طلایی هستید از گیاه اسپرک استفاده نمایید .اسپرک انواع و مصارف گوناگونی دارد . در صورت تهیه ، گیاه اسپرگ مخصوص رنگ مو را تهیه تمایید . 4 قاشق گیاه اسپرگ را با 3 لیوان آب بجوشانید و پس از سرد شدن و صاف کردن روی موی تمیز ماساژ دهید .

نکات استفاده از گیاهان برای رنگ کردن مو

به خاطر داشته باشید که رنگ های گیاهی برای اثر گذاری نیازمند زمان هستند و با یک بار استفاده کردن نتیجه دلخواه خود را نمی گیرید .

رنگ مسی با رنگ های گیاهی

رنگ های مسی و گرم طرفدلران زیادی داردبرای ساخت این رنگ از حنا و گل ریواس و گل بابونه به نسبت مساوی ( 4 قاشق غذا خوری ) ترکیب نموده و با 3 لیوان آب بجوشانید و پس از سرد شدن صاف نموده و روی موی خود ماساژ دهید تازمانی که نتیجه دلخواه خود را بگیرید .

های لایت آبی با رنگ های گیاهی

این تکنیک برای افرادی است که موی سفید دارند و از سفیدی موی خود رنج می برند. مقداری از گیاه آقطی را از عطاری تهیه نمایید با مقداری آب بجوشانید وپس از سرد شدن و صاف کردن روی موی خود ماساژ دهید .

اگر رنگ مشکی پرکلاغی رنگ مورد علاقه شماست و می خواهید با رنگ های گیاهی این رنگ را داشته باشید می توانبد مقاله رنگ مشکی پرکلاغی مراجعه نمایید.

رنگ موی گیاهی آماده

چنانچه تمایل دارید به صورت اماده از رنگ های گیاهی استفاده نمایید می توانید از مارک ابریشم یا حنا های هندی آماده استفاده نمایید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا