تفاوت فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ چیست

فهرست مقاله
5/5

میکروبلیدینگ چیست

به فرآیند کاشت رنگدانه زیر پوست توسط یک قلم دستی که قلم تاچ یا هولدر نام دارد میکروبلیدینگ می‌گویند. قیمت قلم دستی میکروبلیدینگ از 20 هزار تومان هست تا حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان . مطمئنا قلم های گرانتر به لحاظ ارگونومی ، ویژگیها و کیفیت ساخت نسبت به سایر قلمها مزایایی دارند. اما این به این معنی نیست که با قلم 20 هزار تومانی نتوان کاری را که با قلم یک میلیون و پانصدی انجام میشود انجام داد در مورد قلم میکروبلیدینگ فقط باید برای شما خوش دست باشد همین!
میکروبلیدینگ ابرو که جدیدترین و ظریف‌ترین تکنیک آرایش دائم ابرو است که بسیار طبیعی و شبیه موهای ابرو است.

هولدر-قلم تاچ-قلم میکروبلیدینگ

سوزن میکروبلیدینگ

برای میکروبلیدینگ فیبروز میتوان از سوزنهای مختلفی استفاده کرد. سوزن یو U ، سوزن اسلوپ یا سرکج classic / slope از جمله این سوزن هاست . تفاوت این سوزن ها در نحوه ی استفاده از آنهاست. تکنیک میکروبلیدینگ فیبروز را به راحتی میتوان با تکنیک شیدینگ ابرو تلفیق نمود و نتیجه ای بسیار طبیعی و زیبا برای مشتری رقم زد.

فلم میکروبلیدینگ-قلم تاچ-هولدر
میکروبلیدینگ ابرو
میکروبلیدینگ ابرو
میکروبلیدینگ ابرو

سوزن میکروبلیدینگ

سوزن طلایی فیبروز – سوزن یو
PHIBROWS 18U-BLADES – سوزن مشکی فیبروز
PHI BOLD BLADE 16PINS – سوزن بولد بروز

PHIBROWS 11-BLADES – سوزن اسلوپ یا سر کج

نانو بلیدینگ ابرو چیست

هر میکروبلیدینگی که با سوزن جدید کمپانی فیبروز زده شود و کاملا ظریف باشد نانو بلیدینگ ابرو نام دارد. مطمئن باشید همین 3 صدم هم بر روی ظرافت کار میکروبلیدینگ بسیار اثرگذار است.سوزن میکروبلیدینگ نانو فقط برای افراد با تجربه است.تیغه جدید GRAND MASTER از 18 پین ( یعنی 18 سوزن در کنار هم ) تشکیل شده است. ضخامت هر یک از آنها 0.15 میلی متر است. فاصله بین هر پین ها باعث نفوذ بهتر رنگ میکروبلیدینگ در پوست می شود. تیغه نانو با کمترین فشار روی پوست هنگام کار ، باریکترین خطوط را بر جای می گذارد. این تیغه از جنس استیل ضد زنگ 304 ساخته شده است و اولین تیغه میکروبلیدینگ است که با لیزر جلا داده شده است. تیغ نانو بلیدینگ فقط در اختیار اعضای رسمی آکادمی قرار می گیرد. استفاده از سوزن نانو میکروبلیدینگ برای تمرین روی لاتکس ( پوست مصنوعی ) توصیه نمی شود. این سوزن فقط در یک جهت حرکت میکند و نسبت به سوزن نانو 24 کاشت رنگ کمتری دارد

NANO 18-BLADES – سوزن نانو میکروبلیدینگ
NANO 24U-BLADES – سوزن نانو بلید

ماندگاری میکروبلیدینگ

در میان بانوان این ذهنیت به اشتباه شکل گرفته است که میکروبلیدینگ ماندگاری کمی داشته و پس از سه تا شش ماه نیاز به ترمیم مجدد دارد در صورتی که اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام شود ماندگاری آن با توجه به جنس پوست مشتری تا دوسال و حتی بیشتر خواهد بود . درست است که ماندگاری این تکنیک بر روی پوست‌های چرب ، کم است اما ابتدای ورود تکنیک میکروبلیدینگ به ایران هر آرایشگر با به دست گرفتن قلم تاچ ادعای حرفه ای بودن در تکنیک میکروبلیدینگ بخصوص فیبروز ابرو را داشت و چون آن را همانند میکروپیگمنتیشن ابرو و یا در عمق زیاد انجام می‌داد نتیجه اش از بین رفتن سریع رنگدانه زیرپوست بود. من مشتری‌هایی دارم که ماندگاری میکروبلیدینگ فیبروز آن‌‌ها بیش از سه سال بوده و هنوز نیاز به ترمیم مجدد ندارند. ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل متعددی نظیر جنس پوست مشتری ، شرایط فیزیکی بدن مشتری ، مراقبتهای مشتری بعد از میکروبلیدینگ بستگی دارد . برای مراقبت از میکروبلیدینگ خود به مقاله مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن مراجعه نمایید تا بدانید چگونه از میکروبلیدینگ خود مراقبت نمایید.

قیمت قلم دستی میکروبلیدینگ از 20 هزار تومان هست تا حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان . مطمئنا قلم های گرانتر به لحاظ ارگونومی ، ویژگیها و کیفیت ساخت نسبت به سایر قلمها مزایایی دارند. اما این به این معنی نیست که با قلم 20 هزار تومانی نتوان کاری را که با قلم یک میلیون و پانصدی انجام میشود انجام داد در مورد قلم میکروبلیدینگ فقط باید برای شما خوش دست باشد همین! درست مثل یک خودکار . اینکه یک قلم گران باشد مهم نیست . مهم این است که شما با در دست داشتن آن احساس راحتی کنید.

قیمت میکروبلیدینگ

قیمت میکروبلیدینگ ابرو در هر سالنی متفاوت است. ممکن است یک پیگمنتر مبتدی و به همان نسبت قیمت فیبروز ابروی او پایین باشد تا به اندازه کافی تجربه کسب نماید اما یک پیگمنتر دیگری مستر فیبروز ابرو باشد. طبیعتا هرچقدر مهارت یک پیگمنتر در فیبروز ابرو بالاتر باشد قیمت خدمات او نیز بالاتر است. اما این به این معنی نیست که همه افرادی که با قیمت بالا خدمات ارائه می‌دهند کارشان خوب است یا از مواد با کیفیت و بی ضرری استفاده می کنند. یک عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت رنگ و سوزنی ست که پیگمنتر استفاده میکند. برای شخصی که با سوزن فیبروز و رنگ فیبروز و بی حسی استاندارد و با کیفیت به شما خدمات می دهد قیمت زیر 700 الی 800 هزار تومان مقرون به صرفه نیست. زیرا قیمت هر قطره رنگ پیگمنتر بالای 30 هزار تومان و قیمت سوزن او حدودا صد هزار تومن و حتی بیشتر است. فیبروز ابرو زمانی معنا پیدا می‌کند که الگوی کمپانی فی با سوزن و رنگ فیبروز زده شود.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن فرآیند کاشت رنگدانه با استفاده از یک دستگاه قلمی برقی است که نسبت به میکروبلیدینگ ماندگارتر است اما از ظرافت کمی برخوردار است مگر به روش نانو بروز انجام شود. رنگهای میکروپیگمنتیشن نسبت به رنگ های میکروبلیدینگ رقیق تر هستند.

زمان ترمیم میکروبلیدینگ ابرو

زمان ترمیم میکروبلیدینگ ابرو بین 5 تا 6 هفته پس از جلسه اول است. ممکن است یک پوست از ترمیم بی نیاز باشد اما این در مورد 95 درصد از خانم ها صدق نمی کند. برای اکثر خانم ها یک جلسه ترمیم تا دو ماه بعد از جلسه اول ضروری است. برای پوست های خیلی چرب گاهی به دو جلسه ترمیم اولیه نیاز است . پیشنهاد ما برای پوست های چرب استفاده از تکنیک نانو بروز یا پادر بروز است. تکنیک بریزی نیز برای پوستهای چرب میتواند گزینه مناسبی باشد.

معایب میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ نیز همانند میکروپیگمنتیشن ابرو مزایای زیادی دارد که در کنار این مزیت ها باید به معایب آن نیز پرداخت. بهتر است مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس از آن صرف نظر کرده و یا برای انجام آن اقدام نمود. درست است که میکروبلیدینگ بسیار طبیعی است اما پس از مدتی کمرنگ و نچرال خواهد شد که شاید خوشایند شما نباشد. میکروبلیدینگ ابرو خوشایند افرادی که خواهان تتوهای پر رنگ و ماندگار هستند نیست.
اگر میکروبلیدینگ با متریال اورگانیک فیبروز انجام شود و فشار دست پیگمنتر مناسب باشد، مشکلی برای پوست مشتری بوجود نمی‌آید اما اگر از رنگهای حاوی سرب و فشار دست بالا میکروبلیدینگ انجام شود آسیب آن بیشتر از تتو یا میکروپیگمنتیشن است زیرا در این تکنیک بصورت ممتد پوست خراش برمیدارد. درصورت بالا بودن فشار دست خونریزی حین کار بیشتر خواهد بود و مشتری تا مرحله ترمیم ریزش زیادی خواهد داشت.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

 • طراحی ابرو :
  برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی و طراحی ناخواسته و نامناسب مشتری می تواند از پیگمنتر درخواست نماید با نظارت و تایید ایشان مرحله به مرحله فرآیند طراحی را انجام دهد. یادتان نرود که هر تکنیکی از تاتو میکاپ نیست که اگر دلمان نخواست آن را به راحتی پاک کنیم
  ممکن است طرحی که امروز برای ابرویتان در نظر می گیرید به درد مثلا 10 سال آینده نخورد و در آن زمان این مدل ، طرحی نا زیبا به شمار آید. این مورد به خصوص برای ابروهایی که بر اساس مد روز طراحی می شوند صدق می کند . همانطور که طی چند دهه گذشته ابروهایی نازک با خطوطی مرتب مد بوده است و در حال حاضر ابروهای پهن و طبیعی تر پرطرفدار است . برای جلوگیری از بروز چنین مسئله ای پیگمنتر باید حرفه ای باشد و به مشتری مشاوره مناسب دهد. پیشنهاد ما طراحی متناسب با جام چهره مشتری است نه سلیقه او و مد روز . یادتان نرود هر انتخابی مسائل خاص خود را دارد
 • رنگهای خیلی تیره یا بد رنگ :
 • درصورتی که پیگمنتر به خوبی پوست را بشناسد ، ترکیب رنگ ها را بداند و با مشتری بطور صحیح مشاوره صحیح نماید و مشتری نیز انتظارات نامعقول نداشته باشد میتوان از موارد ناخواسته و نا معقول جلوگیری کرد.
 • قرینه نبودن طراحی و تاتو :
  پیگمنتر موظف است طرح نهایی و قرینگی آنها را با نظارت مشتری بررسی کرده و پس از تایید مشتری اقدام به انجام کار نماید. برای چک کردن قرینه بودن ابروها پیگمنتر می تواند از اپلیکیشن قرینه سازی استفاده نماید.

میکروبلیدینگ ابرو در بارداری

انجام میکروبلیدینگ در دوران بارداری همانند سایر تکنیک های آرایش دائم صورت ممنوع است. رنگهای میکروبلیدینگ حاوی مقدار کمی فلز است که پس از نشست رنگ در لایه درم پوست، وارد خون مادر شده و از طریق مادر به جنین منتقل می شود و ممکن است علاوه بر ایجاد واکنشهای آلرژیک در بدن جنین باعث سقط جنین شود . گاهی من در گروه های تلگرامی سایر افراد فعال در این رشته شنیده ام که می گویند پس از ماه ششم یا هفتم اشکالی ندارد و پیگمنتر بدون بی حسی می تواند در دوران بارداری برای مادر میکروبلیدینگ انجام دهد که کاملا کذب است! هیچ منبع علمی تایید شده ای در خصوص مجاز بودن میکروبلیدینگ در دوران بارداری وجود ندارد

ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

گاهی افرادی با ما تماس می گیرند که نگرانی آن ها ریزش موهای ابرویشان پس از میکروبلیدینگ است. یا خانم هایی با ما تماس می گیرند که می گویند ما قبلا ابرو داشتیم پس از تاتو موهای ابروی ما دچار ریزش شد. در پاسخ به تمامی این دوستان نگران و ناراحت باید بگوییم که اگر شما به یک پیگمنتر متخصص نه لزوما معروف مراجعه نمایید هیچ مسئله ای برای موهای ابروی شما بوجود نمی آید. در دوره های آکادمی فی اروپا به ما آموزش دادند که در قمستی از پوست کاشت رنگ داشته باشیم که هیچ برخوردی با ریشه یا فولیکول مو نداشته باشیم و هیچ آسیبی به پوست مشتری نرسانیم. جهت آگاهی کامل از فرآیند پوسته ریزی حتما به راهنمای خدمات اسرا حسینی سر بزنید

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

شستن ابرو تا یکساعت پس از فیبروز ابرو با استفاده از آب مقطر استریل یا آرام پاک کردن آن با دستمال انتی باکتریال اشکالی ندارد. تا سه روز پس از میکروبلیدینگ ابرو آب زدن به ابرو ممنوع است. برای وضو گرفتن می توان از وضوی جبیره استفاده کرد.

فیلم میکروبلیدینگ

مشاوره رایگان

. اگر در انتخاب یکی از روش‌های آرایش دائم صورت مردد هستید می‌توانید با فرستادن عکس ابروی خود به شماره 09122475401 در واتساپ از مشاوره کاملا رایگان همکاران ما در آکادمی اسرا حسینی بهره مند شوید و با آگاهی کامل تکنیک مناسب ابروی خود را انتخاب نمایید. زیبا باشید و مهربان.

این مقالات را هم بخوانید
درباره نویسنده

27 در مورد “تفاوت فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ چیست”

 1. بسیار مفید وتخصصی بود اگر ابرو به همون صورتی که در عکس ها است در بیاد واقعا خوبه بهتر بود در مورد طول دوره آموزشی هر قسمت هم توضیحاتی میدادید

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما
   ممنون از همراهی شما
   لطفا با اینستاگرام ما همراه شوید
   در اینستاگرام ما کلیپ های آموزشی گذاشته می شود

 2. فاطمه محمدی

  سلام عزیزم من می خوام آموزش ببینم میتونین راهنماییم کنین

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   سلام دوست عزیز وقت عالی بخیر
   لطفا با واتساپ ما در ارتباط باشید

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما پرستوی عزیز
   خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده
   سپاس از همراهی شما

 3. عالی بود ممنون بابت راهنمایی جامع و کاملتون خیلی بمن کمک کرد.

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   خواهش میکنم محدثه عزیز
   تمام تلاش ما اینه که مقالات راهگشایی باشه دز جهت بالا بردن سطح آگاهی همراهان آکادمی اسرا حسینی

 4. افسانه

  سلام وقت بخیر
  یه مدتیه ک میخوام ابروهامو میکرو کنم ولی استرس دارم نمیدونم خوب در میاد یا ن
  لطفا راهنماییم کنید

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   سلام افسانه عزیز
   ممنون وقت شما هم بخیر
   لطفا با واتساپ ما در ارتباط باشید

  2. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما
   09122475401
   خدمت شما

  3. ناشناس

   سلام میخواستم بدونم بعد از مدتی که از میکرو خسته شدی خودش کامل از بین میره یا مثل تتو جاش میمونه

 5. ناشناس

  سلام . روی ابرویی قبلا تاتو شده و دوسال گذشته میشه میکرو بیلیدینگ انجام داد

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   سلام عزیزم
   بستگی داره به جنس پوست شما و رنگ تتوی باقی مانده و میزانی که پوستتون تخریب شده در تتوی قبلی
   جنس پوستتون خشک باشه و تتو روشن بله میتونید مجددا میکروبلیدینگ کنید

 6. سلام خانم حسینی
  من تا به حال میکرو وارایش دائم ابرو انجام ندادم ازبین فیبروز و میکروبلیدینگ کدام روش بهتره وطبیعی تروماندگاری بیشترداره من پوستم مختلطه بعضی قسمت ها خشک وبعضی قسمت ها چرب

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما
   وقت عالی بخیر
   جهت مشاوره با واتساپ ما در ارتباط باشید

 7. امیرطاها

  سلام من تابحال هیچ آرایی به ابروهام ندادم.خیلی ضعیفه ابروهام بنظر شما الان چکاری مناسبه؟من فرق فیبرز و میکروبلدینگ متوجه نشدم. لطفا آرایشی بمن توصیه کنید که ماندگاری بیشتر باشه

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما وقت عالی بخیر
   با واتساپ ما همراه باشید

 8. سلام خسته نباشید من تابه حال هیچ کدوم رو امتحان نکردم میشه بگید کدوم روش بهتره

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   درود بر شما جهت مشاوره به واتساپ ما پیام بدید
   09100023050

 9. ناشناس

  سلام میخواستم بدونم بعد از مدتی که از میکرو خسته شدی خودش کامل از بین میره یا مثل تتو جاش میمونه

  1. کارشناس سایت اسرا حسینی

   سلام عزیزم
   میمونه
   ما رنگهایی استفاده می کنیم که با یک جلسه لیزر بطور کامل از بین می رود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
جهت استفاده از تمامی امکانات سایت نظیر خرید محصول، دانلود فیلم های آموزشی رایگان و گذاشتن دیدگاه ثبت نام الزامی است
لطفا شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کد تایید برای شما SMS گردد
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
اسکرول به بالا