عوامل موثر در میکروپیگمنتیشن

در میکروپیگمنتیشن پزشک یا پیگمنتر، با استفاده از دستگاه های مخصوص که هندپیس (handpiece) نامیده می‌شود، رنگدانه ها را در بالایی‌ترین قسمت لایه dermis قرار می دهد. در میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها در ناحیه ای از پوست قرار می‌گیرد که علاوه بر کمتربن آسیب به پوست بیشترین ماندگاری را نیز داشته باشد. اگر رنگدانه ها در لایه سطحی‌تر پوست یعنی اپیدرم قرار بگیرند، در اثر بازسازی پوست به سرعت از بین می روند و اگر در لایه های عمیق تری از پوست قرار بگیرند( یعنی قسمت زیرین لایه درم, به علت وجود رگ‌های خونی و فولیکول مو رنگدانه ها به دلیل خونرسانی به سرعت از بین می‌روند.

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تتو

این فرآیند گاهی با تتو اشتباه گرفته می شود. درصورتی‌که در میکروپیگمنتیشن در مقایسه با تاتو رنگدانه ها در عمق کمتری از پوست قرار داده می شوند. علاوه بر این ساختار رنگ های میکروپیگمنتیشن با تاتو بسیار متفاوت است. در اصطلاحات امروزی به شخصی که کار تتو بدن را انجام می‌دهد تتوآرتیست و به کسی که بر روی صورت آرایش دائم انجام می‌دهد پیگمنتر می‌گویند.

کارتریج چیست؟

در میکروپیگمنتیشن شکافتن پوست توسط سوزنی که درون یک محفظه قرار گرفته است انجام می‌شود.به این سوزن به همراه محفظه دور آن کارتریج می‌گویند. ظرافت و کیفیت که سوزن دستگاه های میکروپیگمنتیشن دارند در نحوه کاشت رنگ بسیار موثر است. اگر سوزن‌ها استاندارد نبود و اندکی برجستگی روی تراش لبه های سوزن وجود داشته باشد، حرکت سوزن در پوست روان نبوده و با گیر کردن سوزن در پوست پارگی ایجاد می شود.

کارتریج
کارتریج دستگاه میکروپیگمنتیشن

معایب کارتریج‌های بی کیفیت

در میکروپیگمنتیشن با سوزن و کارتریج‌های بی‌کیفیت، هنگام خروج سوزن از پوست به علت وجود این برجستگی‌ها پوست به همراه سوزن بالا کشیده می‌شود که باعث ایجاد زخم، ترشح و ترومال اپیدرم می شود. به پاره شدن پوست در اثر این کشیده شدن اثر چتری می‌گویند. در این حالت رنگدانه ها همراه با ترشحات و مایع لنفی از پوست خارج می شوند و کاشت رنگ به خوبی انجام نمی‌شود. اگر سوزن ها به صورت کاملاً صاف و صیقلی طراحی شده باشند، سوزن با کمترین آسیب در پوست حرکت می کند و کاشت رنگ به خوبی انجام می شود.

نقش دستگاه در میکروپیگمنتیشن

عامل دیگری که در فرآیند میکروپیگمنتیشن اثر به سزایی دارد، قدرت و دقت دستگاه میکروپیگمنتیشن است. اگر دقت دستگاه میکروپیگمنتیشن بالا باشد و منافذی را به صورت مرتب و منظم با اندازه یکسان ایجاد کند، نتیجه نهایی زیبا و طبیعی خواهد شد. در غیر این صورت ممکن است شاهد تغییر رنگ و تغییر ضخامت در خطوط ایجاد شده باشیم.

کیفیت موتور دستگاه میکروپیگمنتیشن

ثابت ماندن عمق نفوذ سوزن در فرآیند میکروپیگمنتیشن بسیار مهم است. اگر عمق نفوذ سوزن از ابتدا تا انتهای ابرو یکسان باشد شاهد تغییرات رنگی متفاوت و گاها شدید خواهیم بود. شاید شما هم دیده باشید خانم‌هایی را که نتیجه نهایی میکروپیگمنتیشن در ابروهایشان غیر یکنواخت و غیر طبیعی ست، بطور مثال رنگ دم ابروی آنها تیره تر از قسمت تاج ابرو باشد و در قسمت دم ابرو پخش رنگ اتفاق افتاده باشد. علت این پخش رنگ نفوذ بیش از حد سوزن به پوست در ناحیه دم ابرو است. بنابراین برای کسب بهترین نتیجه در میکروپیگمنتیشن علاوه بر حرفه ای بودن نیاز است پیگمنتر دستگاه و ملزومات تخصصی و پیشرفته را تهیه کند.

جهت رزرو وقت خدمات با ما تماس بگیرید
ما برای زیبایی ، سلامتی ، وقت و پول شما ارزش قائلیم و به آن احترام می گذاریم

آکادمی اسرا حسینی

تنها آکادمی بین المللی و معتبر در رشته آرایشگری و مربیگری که به صورت کاملا صادقانه و دلسوزانه تمامی تجربیات خود را در اختیار کار آموزان خود قرار می دهد

آموزش ما به شرط تمرین و تکرار شما تضمینی است. اگر شما بخواهید ، ما با یکسال پشتیبانی واقعی و حرفه ای ، از شما یک متخصص باتجربه می سازیم

با ما همراه باشید
asrahosseinilogo-green
www.asrahosseini.com-stand-01
من اسرا حسینی تلاش می‌کنم همواره بیاموزم و به بهترین شکل ممکن به دیگران آموزش دهم
 • پداگوژ و مربی رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور
 • موسس و مدیر آموزشگاه مراقبت زیبایی اسرا حسینی
 • موسس و مدیر آموزشگاه خدمات آموزشی و مربیگری اسرا حسینی
 • مستر رسمی طراحی آموزشی از اتریش
 • نویسنده کاربردی‌ترین کتاب و راهنمای علمی و عملی میکروپیگمنتیشن ، میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو به نام «خانم ها دیگه خرابکاری بسه!»
 • عضو رسمی آکادمی بین المللی فی اروپا ( فیبروز زیر نظر گرند مستر برانکو بابیک )
 • اولین تکنسین رسمی نانو ریمووال فی ریمووال گروه ایرانیان زیر نظر مستر جوردی جوزف ناپونیلو
 • موسس و مدیر سایت های اسرا حسینی
 • مدرس تمام تکنیک های روز دنیا با بیش از 20 عنوان آموزشی آرایش دائم سر ، صورت و هاله سازی سینه
 • دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • دارای 58 مدرک بین المللی معتبر در زمینه آرایش دائم و آرایشگری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا
Scroll to Top