امروزه تکنیک های زیبایی بسیاری در دنیای زیبایی و آرایشگری ابداع شده که هر کدام از این تکنیک ها علاوه بر زیبایی های خودشان یکی از دغدغه های بانوان را کاهش داده اند در این مقاله از اسرا حسینی به تفاوت سه تکنیک آمبره ، سامبره و بالیاژ می پردازیم .

بالیاژ چیست

انواع بالیاژ

  • با لیاژ با ابزار : از ابزار فویل یا سوئیت مش استفاده می شود برای زمانی که می خواهیم مو را بیشتر از هفت درجه روشن کنیم.
  • بالیاژ بدون ابزار : برای زمانی که می خواهیم مو را 5-6 درجه روشن کنیم .

سبک های بالیاژ

تکنیک بالیاژ دارای دو سبک است

  • بالیاژ به سبک حرارتی
  • بالیاژ به سبک پوشینگ

آمبره چیست

آمبره ایده ای از کتاب نقاشی می باشد به معنی قهوه ای خام یا قهوه ای سوخته ، قسمتی از درخت که قهوه ای سوخته است اصطلاحا آمبره است .در تکنیک آمبره ریشه موها تا 4 سانت دارای رنگ های تیره قهوه ای پایه های3،4 ،1،2 است و ساقه موها 6 تا 9 درجه روشن یا بلوند است . تکنیک آمبره مناسب خانم هایی است که مداوم موهای خود را دکلره می کنند و نگران آسیب ریشه موی خود هستند با استفاده از تکنیک امبره هم موی شان روشن می شود هم ریشه ها از آسیب در امان است . از معروف ترین مدل های آمبره ، آمبره موی مشکی است که ریشه ها مشکی و ساقه های آمبره رنگ دودی می شود.

سامبره چیست

تکنیک سامبره ملایم تر از آمبره است. به این شکل که در تکنیک سامبره موها ریشه تا ساقه رنگ ها از تیره به روشن است مثلا اگر ریشه ها مشکی است ساقه ها شکلاتی یا ماهاگونی می شود یا اگر ریشه ها قهوه ای هستند ساقه ها سامبره عسلی می شود در تکنیک سامبره رنگ ها هم خانواده با یکدیگرند و سامبره بیشتر یک کار اسپرت و دخترانه است و بیشتر مناسب خانم هایی که کم سن بوده و می خواهند ظاهری اسپرت داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا